П`ятниця, 19.04.2024, 18:13

«  Листопад 2014  »

Головна » 2014 » Листопад » 19 » "У звичаях й традиціях народу ти душу України впізнавай ”.
"У звичаях й традиціях народу ти душу України впізнавай ”.

"У звичаях й  традиціях  народу ти душу  України  впізнавай ”.

Кожна нація , кожен народ , навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї народу - це ті прикмети через які  розпізнається народ не тільки в сучасному , а і в його історичному минулому. Саме традиціям та звичаям нашого народу присвячена наша зустріч, яка має назву "У звичаях й  традиціях  народу ти душу  України  впізнавай ”.

На свято завітали учні 5-9 класів Липківського НВК  та їх класні керівники, а також працівники Липківської сільської ради. Бібліотекар Тетяна Перетятко   розповіла про те, яке значення мали звичаї для українського народу.  Знаменно, що свято відбулося напередодні одного з найбільших народних свят – Покрови Пресвятої Богородиці, яке святкують 14 жовтня. З цим святом пов'язано чимало народних повір'їв, прикмет, прислів'їв. Згадали їх за допомогою бібліотекаря Тетяни Сергіївни.

В ході заходу пролунали пісні у виконанні учениці 7 класу Вікторії Сав’юк – Новак, а також поезії про  Україну. До уваги глядачів відтворили обрядове дійство на тему: «Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку». Настрою додали учні 7 касу – Скоробагатий Андрій та Наумчук  Володимир, які своїми частівками підбадьорили і звеселили всіх присутніх на святі. Також бібліотекарем  проведений усний журнал –вікторина «Чи знаєш ти народні свята?" де кожен зміг виявити свої знання.

Тетяна Перетятко

бібліотекар ІІ категорії ПШБФ с. Липки