Вітаю Вас Гість!
Середа, 19.06.2024, 01:03
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Міні-чат

Щоб додати необхідна авторизація

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Опитування

.

Революція гідності

.

Форма входу

Пошук

Друзі сайтуГощанське об’єднання культури і дозвілля

Центральна бібліотека для дітей

Календар

«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Правила користування

ПРАВИЛА

користування бібліотеками Комунального закладу «Гощанська централізована система публічно-шкільних бібліотек»

  1. Загальні положення

1.1. Правила користування бібліотеками Комунального закладу «Гощанська централізована система публічно-шкільних бібліотек» (далі – Правила користування) розроблені у відповідності до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про культуру», «Про захист персональних даних», Типових правил користування бібліотеками в Україні, затверджених наказом Міністерством культури і мистецтв України від 05.05.1999 № 275 (у редакції наказу Міністерства культури України 19.04.2017 № 340), Статуту комунального закладу «Гощанська централізована система публічно-шкільних бібліотек», затвердженого рішенням Гощанської районної ради від 07.03.2019   № 482.

1.2.  Правила користування затверджуються директором Комунального закладу «Гощанська централізована система публічно-шкільних бібліотек».

1.3. Під час запису до бібліотеки користувач повинен бути ознайомлений із Правилами користування.

1.4. Правила користування бібліотекою розміщуються в місцях, доступних для користувачів, а також на веб-сайті.

1.5. Статистичний облік користувачів здійснюється бібліотекою щороку. До облікових даних вноситься інформація про користувачів, які протягом року звернулися до бібліотеки хоча б 1 раз.

1.6. Бібліотека здійснює обробку персональних даних користувачів з метою забезпечення врегулювання майнових відносин, пов’язаних з бібліотечним обслуговуванням та складання статистичної звітності.

1.7. Реєстрація віртуальних користувачів, яким послуги надаються виключно через веб-сайт бібліотеки, здійснюється без використання персональних даних.

1.8. Користування бібліотекою безкоштовне. Окремі види послуг - платні; їх перелік і розмір плати визначається бібліотекою в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

1.9. Інформація про послуги, які надає бібліотека, розміщуються у місцях, доступних для користувачів, а також на веб-сайті;

1.10. Користування автоматизованими робочими місцями в зоні обслуговування проводиться за окремими правилами.

  1. Права користувачів

2.1. Кожний громадянин України, незалежно від статі, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання, а також підприємства, організації, установи мають право на бібліотечне обслуговування, яке може бути у формі: абонемента, організації доступу до мережі Інтернет.

2.2. Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами на бібліотечне обслуговування, що й громадяни України.

2.3. Користувачі бібліотеки мають право:

• безоплатно користуватись інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-бібліографічний апарат;

• безоплатно отримувати консультативну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;

• безоплатно отримувати в тимчасове користування документи із фондів бібліотеки (крім документів, одержаних за кошти від господарської діяльності бібліотеки);

• одержувати інформацію з інших бібліотек, користуючись каналами зв’язку, Інтернетом;

• брати участь в роботі бібліотечних рад;

• користувачі похилого віку та люди з особливими потребами можуть отримувати послугу книгоношення.

2.4. Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою не більше 5 документів терміном до 30 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою обмежується до 10-15 днів. Кількість бібліотечних документів, що видаються в приміщенні бібліотеки, не обмежується.

2.5. Рідкісні та цінні документи, довідкові видання видаються для користування тільки в стінах бібліотеки. Виносити їх з бібліотеки категорично заборонено.

2.6. Термін користування документами поза бібліотекою може бути продовжений на 15 днів, якщо на них відсутній попит користувачів. Користувачі мають право виносити за межі бібліотеки документи, якщо вони записані у формулярі.

2.7. Окремі категорії користувачів мають право на пільги, встановленні бібліотекою.

2.8. При бібліотеці діє безкоштовний доступ до мережі Інтернет:

• користувачі мають право замовити час роботи в мережі Інтернет завчасно, в разі запізнення більш, як на 15 хв., право користування комп’ютером на попередньо замовлений час передається іншому відвідувачу;

• використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів;

• одержати попередньо індивідуальну або колективну консультацію щодо користування мережею Інтернет;

• користуватися Інтернетом протягом 1 год., за наявністю вільного робочого місця тривалість сеансу може бути продовжена;

• брати участь у презентаціях, практикумах, колективних консультаціях, групах навчання роботі в мережі Інтернет.

  1. Обов'язки користувачів

3.1. Для запису до бібліотеки громадяни пред’являють паспорт або документ, що його заміняє, ознайомлюються з правилами користування бібліотекою, підписують зобов’язання їх виконувати й дають відомості для заповнення формуляра користувача. Підписом на формулярі користувач засвідчує надання згоди на використання та право на обробку персональних даних бібліотекою, відповідно до зобов’язань бібліотеки, викладених у розділі 5 цих Правил. Перереєстрація читачів здійснюється щорічно.

У разі зміни місця проживання, зазначеного в паспорті, користувач повинен повідомити про це бібліотеку у місячний термін.

Підлітки до 14 років записуються в бібліотеку на підставі документа, який пред’являють батьки, або особи, під наглядом яких перебувають діти.

3.2. Користувачі бібліотеки допускаються у відділи бібліотеки без верхнього одягу, валіз та сумок.

3.3. Користуючись каталогами і картотеками, документами з бібліотечного фонду, ПК читач повинен дбайливо ставитись до них, при одержані документів має перевірити їх кількість та наявність пошкоджень, в разі виявлення дефектів попередити про це бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на документах відповідну позначку. В іншому випадку відповідальність за виявлені в документах пошкодження несе користувач.

3.4. Кожний документ, виданий за межі бібліотеки, а також через «Нічний абонемент», фіксується в читацькому формулярі і підтверджується підписом користувача.

3.5. Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, за домовленістю з бібліотекою, повинен замінити його аналогічним документом, визнаним рівноцінним, або відшкодувати його ринкову вартість. Розмір відшкодування визначається бібліотекою.

3.6. Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права відвідувати її впродовж 3-х років. Матеріали про злісне порушення правил користування бібліотекою можуть бути передані до суду згідно з законодавством України.

3.7. Користувачі повинні дотримуватись тиші в бібліотеці. Особи в нетверезому стані й неохайному вигляді до бібліотеки не допускаються. Палити в бібліотеці заборонено.

3.8. Документи, одержані з фондів бібліотеки, користувач повинен повертати в установлений термін. У разі порушення терміну користування документами сплачується пеня за кожний прострочений день (плата за продовжений термін користування документами). Розмір плати визначається бібліотекою.

  1. Права бібліотек

        4.1. Бібліотеки мають право самостійно:

4.2. Бібліотека має право на захист створених нею баз даних, інших об'єктів інтелектуальної власності бібліотеки згідно із законодавством.

  1. Обов’язки бібліотек з обслуговування користувачів

              5.1. Бібліотеки зобов'язані виконувати відповідні норми та правила, встановлені в галузі бібліотечної справи.

5.2. Бібліотеки зобов’язані: