Вітаю Вас Гість!
Середа, 29.01.2025, 02:33
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Міні-чат

Щоб додати необхідна авторизація

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Опитування

.

Революція гідності

.

Форма входу

Пошук

Друзі сайту



Гощанське об’єднання культури і дозвілля

Центральна бібліотека для дітей













Календар

«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Історія бібліотеки

Історія Гощанської центральної районної бібліотеки

   Перша бібліотека в Гощі була організована в лютому 1940 року. Але на жаль, друга світова війна перервала всі мирні плани і бібліотека, як і школа, була знищена і пограбована.

   Нова бібліотека була організована в лютому 1947 року. Першим організатором бібліотеки стала Захарук Надія Миколаївна. Це була дерев'яна хата-читальня, з площею у 25 м2 . Фонд бібліотеки складався з декількох десятків книг, які по крихітці збирала Надія Миколаївна від людей райцентру, навколишніх сіл, колишніх республік Союзу, обласних бібліотек. У цей складний період приміщення не отоплювалось і часто мінялися кадри.

   В 1959 році райбібліотека отримала нове приміщення, загальною площею 80 м2. При бібліотеці діяло 2 пересувки та працювало три працівники.

   В районній бібліотеці був запроваджений вільний доступ до книг, читачі мали можливість користуватися МБА, за допомогою якого замовлялися книги в республіканський бібліотеці ім. КПРС та в Державній історичній бібліотеці, а також в інших бібліотеках, які знаходились на території колишнього Союзу.

На цей час систематично проводились семінари, наради; здійснювалися виїзди в сільські бібліотеки для надання методичної допомоги та перевірки їх роботи.

 

 

 

Основне комплектування фонду здійснювалося через Рівненський бібліотечний колектор. 

В цей час проводиться ряд масових заходів, що в основному присвячувались пропаганді рішень і планів КПРС. Через погане опалення приміщення майже весь фонд райбібліотеки був заражений грибком.

В 1960 році, щоб запобігти перенесенню грибка в нове приміщення, яке отримала бібліотека площею 520 м2, була створена комісія для списання книг. Згідно документів цієї комісії майже всі книги було вилучено і здано в макулатуру, лише 1200 примірників було перенесено в нове приміщення. Потім фонд районної бібліотеки почали поновлювати дублетною літературою з сільських та обласної бібліотек.

В 1961 році вводиться ще одна одиниця. Розширюється ДБА бібліотеки, активується робота по індивідуальному керівництву читанням.

В 1963 році відбувається об'єднання трьох районів Гощанського, Корецького та Острозького в один Гощанський методичний район. В бібліотеці працює 6 чоловік. Тепер бібліотека стала працювати з продовженим робочим днем і без вихідних.

В 1969 році відбулося роз’єднання районів. Знову Гощанський район був поділений на Корецький, Острозький і Гощанський. І вже в 1970 році районна бібліотека обслуговує 1804 читачі, фонд бібліотеки нараховує 23247 книги, а читачам було видано 36785 примірників друкованої продукції.

В 1971 року зав. районною бібліотекою працює Козловська Н.Д., а в 1973р. - Євчук Є.Л., з 1974 р. до 2001 р. директором працювала Музичук Е.Н.

З 3 лютого 1978 року в районі створено централізовану бібліотечну систему.

В цей час центральна районна бібліотека поділялась на:

 відділ обслуговування читачів (абонемент і читальний зал);

 відділ комплектування та обробки літератури;

 організаційно методичний та інформаційно-бібліографічний відділ;

 відділ організації і використання єдиного книжкового фонду.

На період 1980 року в ЦРБ обслуговувалось 2300 читачів, книговидача становила в районній бібліотеці - 47000 книг. Фонд бібліотеки нараховує 36726 книг. Зміцнюється матеріально-технічна база бібліотеки. В цей час запроваджено проведення трибуни передового досвіду, школи методиста, школа молодого бібліотекаря та бригадний абонемент з працівниками зв'язку.

В бібліотеці проводяться уроки миру, уроки мистецтва, уроки мужності, прем'єри нових книг, дні правової літератури, економічних читань, дні спеціаліста, дні інформації. На цей час в ЦРБ проводиться продаж книжок з обмінного фонду.

В 1991 році проведено переінвентаризацією бібліотечного фонду.

У зв'язку із зменшенням надходжень книг, штат ЦРБ скорочується на 2 одиниці. Організаційно-методичний відділ ЦРБ поділяється на: сектор організаційно-методичної роботи; сектор організаційно-бібліографічної та інформаційної роботи; сектор масової роботи.

При відділі обслуговування діє сектор краєзнавства та мистецтва. Щомісячно, спільно з районним об'єднанням культури і дозвілля, випускається сторінка "Світоч культури" в районній газеті "Рідний край", де друкуються матеріали з досвіду роботи закладів культури і бібліотек. Ця сторінка готується, випускається і по сьогоднішній день.

В районній бібліотеці створена Світлиця, де експонуються вироби народних умільців району, виставка декоративно-прикладного мистецтва.

В 1995 році при районній бібліотеці створене любительське об'єднання "Погорина", а також клуб за інтересами "Краєзнавець", який діє і по сьогодні. В бібліотеці створено альбом "Історія нашого краю", що складається з двох частин: перша частина - Історія Гощі (період до 1917 року), друга частина - Історія Гощі (період з 1917 року до наших днів).

Раз у два місяці на сторінках районної газети друкується сторінка "Краєзнавець".

Клуб "Краєзнавець" приймав участь у обласному зональному конкурсі любительських об'єднань, де був відзначений подякою. В читальному залі бібліотеки часто проводяться засідання літературно-мистецького клубу "Веселка", що діє при редакції газети "Рідний край".

В 2001 році в районній бібліотеці директором Гощанської районної бібліотеки була призначена Яремчук Оксана Василівна.

При ЦРБ створюється Публічний центр регіональної інформації, за допомогою якого населення району отримує інформацію як щодо рішень законодавчої і виконавчої влади, так і з питань культури економіки, фінансів і банківської справи, охорони здоров'я, соціального захисту. Мета цього центру - не тільки надавати вільний доступ населенню до інформаційних ресурсів місцевого самоврядування, а також створювати умови для спілкування влади з населенням.

В 2002 році в Гощанському районі проведено реорганізацію бібліотечної системи в централізовану систему публічно-шкільних бібліотек. Це означає, що публічні та шкільні бібліотеки нині об’єднано.

В листопаді 2003 року розпочато капітальний ремонт приміщення ЦРБ, де в майбутньому поряд з бібліотекою має функціонувати районний музей.

На 2004 рік для ЦРБ передплачено 57 назв періодичних видань: 20 газет та 37 журналів. В бібліотеці працює 10 чоловік.

В практику роботи бібліотеки щороку запроваджуються нові види платних послуг, що дає можливість за виручені кошти поповнювати фонд новою читабельною літературою. ЦРБ плідно співпрацює з органами місцевої влади, відділом культури, відділом освіти, школою мистецтв, середньою школою № 1 і гімназією та іншими організаціями.

Матеріали про роботу ЦРБ постійно друкуються в районній пресі та транслюються по радіомовленню. 

А згодом в 2007 році директором було призначено Савчук Г.М. Пливуть роки й з 2007 року ЦРБ було перенесено в приміщення будинку культури. Згодом перенесено в приміщення музичної школи.

Кожного року фонд бібліотеки поповнюється, в незначній кількості, новими виданнями та періодикою. Розширює бібліотека свою роботу для користувачів.

Через деякий час можливості центральної бібліотеки розширились завдяки комп’ютеризації. Бібліотека дістала змогу надавати користувачам комп’ютерні послуги, з’явилася можливість доступу до Інтернету.

З 2009 року директором ЦСПШБ стає Пивоварчук Н.М.

З кожним роком відбуваються зміни в роботі бібліотеки. Значно розширилася робота на допомогу учбовому процесу та доступу бібліотеки до громадськості, тісно співпрацює бібліотека з органами влади, міліцією, товариством сліпих, ветеранською радою, навчальними закладами та іншими установами району. В останній час бібліотека розширила роботу в напрямку літературного краєзнавства. Досить активно діє літературно-мистецьке об’єднання краєзнавців району «Веселка».

В 2010 році зроблено в бібліотеці ремонт. Покращилися умови для користувачів. В 2010 році при бібліотеці створено новий відділ «Бібліотечного прогнозування» та розширено роботу в напрямку методично-бібліографічної, краєзнавчої роботи та впровадженню інноваційних технологій. На 2010 рік фонд бібліотеки становить 29606 примірників. Кількість користувачів 710 чоловік.

Бібліотека має широкий доступ до громадськості, бере участь в проектній діяльності. Розширила мережу платних послуг, надає у користування комп’ютери, доступ до Інтернету. Фонд поповнюється новими виданнями. Бібліотека передплачує 24 назв періодичних видань, з них 10 назв газет і 14 назв журналів.

Бібліотека займається видавничою діяльністю. Було випущено біобібліографічні посібники з серії «Літературне краєзнавство», «Сторінки життя мого…», 2005р. (про життєвий та творчий шлях М.Жакуна), «О, спомине, хоч ще на мить прилинь…», 2006р. (про життєвий та творчий шлях П. Гуменюка), «Без минулого немає майбутнього», 2007р. (про досвід роботи Чудницької бібліотеки- музею), «Екскурс в коротку історію сіл Гощанського району», 2010р., «Перлина Погориння - Агатівка», 2010р. (про саноторно-оздоровчий комплекс Гощанського району), «Струни його серця…», 2010р. (про життєвий та творчий шлях Гощанського літератора, журналіста, краєзнавця Р. Журомського).

З 9 лютого 2011 року в приміщені центральної районної бібліотеки відкрито Пункт доступу громадян до інформації. В 2011 року в практику роботи ЦРБ входить проведення виїзних засідань літературно-мистецького об’єднання «Веселка», відбулася презентація альманаху «Гостинець-2» проведена в Бугринському агротехнічному ліцеї спільно з ПШБФ с.Бугрин. Бібліотека і надалі пробує свої сили в проектній діяльності. За рік були надіслані проектні заявки для участі у наступних конкурсах Міжнародного фонду «Відродження»: «Відзначення Дня Європи в Україні» - де проектна пропозиція книгозбірні була підтримана та отримано фінансування в розмірі 10 651 грн. 00 коп. для проведення заходу згідно відзначення Дня Європи в Україні, подана заявка на участь в конкурсі «Підтримка ініціативи з надання соціальних послуг самостійним та малозабезпеченим людям похилого віку в час економічної кризи». Бібліотека розпочинає приймати участь в Skype-конференціях від Рівненської ОУНБ «Програма розвитку КДК на території сільських рад», «Пошук найбільш ефективної системи організації відпочинку та оздоровлення для дітей влітку». По праву найбільш відвідуваними масовими заходами, які організувала бібліотека можна вважати свято «На один день в Європу», презентацію бібліографічного покажчика «Струни його серця…» (присв. життю і творчості Р.Журомського), презентацію книги «Граєво райдуги» П. Гуменюка, «Святині Гощі» С.Кравчука, «Села Гощанщини» А.Мельничука, організовано зустріч з поетом, композитором краю М.Прокоп’юком. Відновлює свою роботу любительське об’єднання «Октавія». Не стоїть на місці і видавнича діяльність книгозбірні. Своїми власними силами працівники методично-інформаційного відділу видають буклети, рекламну продукцію, рекламні путівники: «Від традицій до новацій», «Як працювати з джерелами інформації», бібліографічні покажчики про життя і творчість літераторів Гощанщини М.Владичука, М.Марчука. Бібліотека є активним членом в конференціях «Актуальні питання збереження і відродження культурної спадщини Рівненщини». З цією ж метою неодноразово проводить презентації книжкових виставок «Культура землеробства - запорука високих врожаїв». Видається методичний матеріал «Організація книжкової діяльності», «До скарбниці бібліотекаря». Для покращення роботи бібліотек району щорічно методичний відділ розпочинає видавати «Календар знаменних та пам’ятних дат». В 2012 році бібліотека стає активним партнером в громадських обговореннях «Якою має бути бібліотека нашої громади». Метою, яких було виявлення та обговорення проблемних питань функціонування книгозбірень, висловлення пропозицій щодо сучасного бібліотечного сервісу регіону. В своїй роботі з молодими користувачами значну увагу бібліотека приділяє електронним та аудіовізуальним виданням. За рік послугами Інтернет-центру, що діє при книгозбірні, скористались 727 користувачів. Їм видано 56 документів на електронних носіях інформації з «Медіатеки», надаються комп’ютерні послуги, а саме: пошук необхідної інформації, набір тексту, роздрук документів, запис інформації на електронні носії, сканування, ламінування.

    З 2014 по 2019 рік директором Гощанської ЦСПШБ є Січкарук Наталія Василівна.

  В 2014 році Гощанська центральна районна бібліотека брала участь в проекті МС УБА «DISPLAY кросинг», основним завданням якого було створення креативної промо-виставки «Читай! Формат не має значення!». Долучається до нового проекту ініційованого Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою «Бібліотеки і виборчий процес». В 2014 році число користувачів книгозбірні за ЄРК становить 751, їм видано 25742 примірників книг, відсоток охоплення населення бібліотечними послугами становить 27,7. Користувачам надавалась можливість користуватися загальним фондом книгозбірні в розмірі 25969 примірників. Проводиться значна робота по формуванню електронних ресурсів. Продовжується діяльність в регіональній міжвідомчій корпорації бібліотечній системі ІРБІС. Розпочато роботу по створенню повнотекстової електронної бази даних «Краєзнавство». Систематично поповнювалися СКС, краєзнавча картотека, зокрема електронні бази даних: краєзнавча ЕБД «Рідний край» за рік 4189 описів, ЕБД «Загальна періодика» - 13722 описи, «Березіль» - 47 описів. Всього розписувалися видання в обсязі 12 назв, з них 7 назв газет та 5 назв журналів. В книгозбірні до мережі Інтернет підключено 6 комп’ютерів, з них комп’ютерів для вільного користування – 2 комплекти. Для комунікації з читачами та популяризації бібліотечної продукції ЦРБ створює сторінки в соціальних мережах: «ВКонтакте», «Однокласники». Приймає участь в Всесвітньому мережевому проекті «Ніч з Книгою Гаррі Поттер» започаткованого британським виданням.

В 2015 році бібліотека прийняла участь у проекті «Діалог у громаді» від організаторів «Бібліоміст» щодо внутрішнього переміщення осіб. Переможцем від Рівненської області став методист ЦРБ, який брав участь у триденному тренінгу навчанні в м.Одеса. Долучилась до акції Бібліофонтан – 2015 «Фонтан казок» та отримала у подарунок від сучасної письменниці О.Лущевської 56 примірників книги «Вітер з-під сонця». Спільно з Гощанською загальноосвітньою школою І – ІІІ ступенів центральна районна бібліотека долучилася до проекту «100 тисяч книжок для сільських бібліотек», започаткованого у співпраці Фундації Дарини Жолдак, Міністерства освіти і науки України, Українською біблотечною асоціацією та ГО «Форуму видавців», зібравши 28 примірників книг їх було передано в книгозбірню села Новоставці. З цього року книгозбірня долучається до участі в показах документальних фільмів які періодично даються на показ глядачів в рамках ХІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Рівненській області. Протягом 2015 року в центральну району бібліотеку передано у безоплатне користування 9 програмно-апаратних комплектів «ноутбуків» та обладнання системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення. На кінець року загальна кількість комп’ютерів в бібліотеці становить - 14. В рамках проекту Рівненського обласного відділення Української бібліотечної Асоціації «Електронні послуги – для сучасних людей», який реалізувався на продовження ініціативи «Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування» на базі Гощанської центральної районної бібліотеки проведено навчання голів сільських рад та бібліотечних працівників з освоєння елементів електронного урядування та впровадження електронних послуг. Працівниками ЦРБ підготовлено та випущено до друку альбоми «Сакральні місця Гощанського краю», «Минувшина Гощанщини - далека і близька», збірку прозових та поетичних доробків працівників книгозбірень району «Один день із життя бібліотеки».

Протягом наступного року при книгозбірні розширився спектр електронних адміністративних послуг та онлайн-сервісів, відкрито при бібліотеці Центр обслуговування громадян електронною інформацією. З 2015 року юридичною адресою Гощанської центральної районної бібліотеки є вулиця Застав’я, 11, смт.Гоща, Гощанського району, Рівненської області. Дане приміщення книгозбірня орендує в Служби безпеки України.

>На початок 2016 року відбуваються значні зміни в мережі Гощанської ЦСПШБ. Відповідно до рішення Гощанської районної ради «Про передачу у власність, управління Буринській та Бабинській сільським радам бюджетних установ, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад» від 25.12.2015 року №21, 6 публічно-шкільних бібліотек перейшли у власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Бабинську ОТГ та Бугринську ОТГ. Таким чином Гощанська централізована система публічно- шкільних бібліотек складається з 24-х стаціонарних публічно-шкільних бібліотек-філіалів, 1 – центральної районної бібліотеки, 1 – центральної районної бібліотеки для дітей.

З роками кількість користувачів ЦРБ становить близько 1000 осіб.

Протягом 2016 року зростає і укомплектування книгозбірні оргтехнікою, придбано 5 шт. ноутбуків на суму 38 495,00 грн., мережеве сховище (жорсткий диск) - 4374,00 грн, в новому приміщені діє навчально-тренінговий центр та створено додаткові Інтернет -місця для користувачів. Великих зусиль центральна районна бібліотека прокладає на відкриття лінки «Небесний батальйон» на Web- сайті Гощанської ЦСПШБ, дана лінка присвячена загиблим героям-учасникам АТО.

В ЦРБ працюють фахівці, які забезпечують впровадження інноваційних автоматизованих процесів в бібліотечну практику книгозбірень. При книгозбірні започатковуються одноденні тематичні навчання для підвищення бібліотечної кваліфікації працівників сільських бібліотек «Бібліо-Start», навчання відбуваються за темами: «Просвітницька діяльність, як засіб формування інтересу читачів до книги і читання», «Бібліотека: сучасна модель», «Історія успіху бібліотеки», «Моя бібліотека у Вікіпедії», «Обслуговування користувачів, сучасні тенденції», «Бібліотека і ЗМІ: шляхи взаємодії».

За допомогою соціального проекту до якого долучилась книгозбірня «Одну купуєш – одну даруєш» для популяризації читання ТОВ «Discursus» книгозбірні району отримали 228 примірників книг сучасних авторів.

2017 рік стає плідним для книгозбірні. За спонсорські кошти було придбано 2 ноутбуки в навчально-тренінговий центр, поповнено фонд бібліотеки на 147 примірників сучасної української літератури за кошти районного бюджету на суму 15 тис.грн. На виконання районної Програми підтримки дослідників- краєзнавців та письменників Гощанського району 2017-2021 роки для книгозбірень району, незалежно від їх відомчої належності, придбано 305 примірників видань місцевих письменників на загальну суму 14 460 грн. Цього року бібліотека знову ж була обрана як одна із учасниць проекту МС УБА «DISPLAY кросинг» «Нова мобільна книжкова виставка «Мрій! Читай! Мандруй!».

Також цього року бібліотека пропонує для своїх користувачів новинку, а саме відпочинок під відкритим небом долучившись до проведення Фестивалю Європейського кіно, організованого за підтримки представництва ЄС а Україні, де користувачам надавалась можливість переглянути кінострічки представлені кінодистриб’юторською компанією «Артхаус Трафік».

З роками зростає і відвідуваність бібліотеки. В книгозбірні створюється образ теплого, затишного дому, де уважно прислуховуються до думок і побажань різних вікових та соціальних груп. Розвивається дозвілева форма роботи з можливістю невимушеного спілкування. Книгою охоплено 1001 користувач, за рік їм видається близько 38 000 тис. книг, загальних фонд книгозбірні налічує 25 167 примірників електронних та друкованих видань. На жаль здебільшого даний фонд є застарілим та зношеним, але і тут користувачі мають можливість відшукати їм потрібну для духовного збагачення та відпочинку книгу. На базі книгозбірні розпочинаються проводитися навчання з метою фахового підвищення рівня бібліотечних працівників району на тему «Міністерство юстиції України: кабінет електронних сервісів», за участі місцевого експерта Google, картографа Google Map Олега Костюкевича відбувся тренінг під час якого книгозбірні району були розміщені на карту Google.

В 2018 році книгозбірня виступає ініціатором районної благодійної акції «Подаруй книгу солдату», під час якої було зібрано 138 примірників найрізноманітнішої літератури та відправлено волонтерами Гощанщини на Схід для бійців.

Знову ж модернізовано комп’ютерний парк для відділу обслуговування користувачів центральної районної бібліотеки на суму – 11 998,00 грн.

Цього року відповідно до рішення Гощанської районної ради від 17.12.2018 року №454 «Про затвердження акту прийома–передачі будівлі Пам’ятки архітектури місцевого значення ХІХ ст. «Садиба Валевського», враховуючи рішення районної ради від 02.03.2017 року №205 «Про передачу будівлі Центральної районної бібліотеки із спільної власності територіальних громад сіл, селища Гощанського району у комунальну власність територіальної громади Гощанської селищної ради» у 2018 році відбулася передача будівлі «Садиба Валевського» (приміщення центральної районної бібліотеки площею 601м. кв.) на баланс Гощанської селищної ради.

В свою чергу центральна районна бібліотека отримала в оренду приміщення для розміщення відділу обслуговування користувачів площею 168,2м.кв. по вулиці Соборна,11, смт.Гоща. 

З роками книгозбірня стає активнішою в реалізації проектів місцевої влади. На сьогоднішній день вона є партнером в проектах «Медове коло», «Кіно під відкритим небом».

Працівники книгозбірні долучаються до культурного простору Гощанщини приймаючи участь в проектах, міні-грантах: «Формування нової моделі культурного проекту», «Культурно-інформаційний простір БібліоLIFE», «Бібліотека культурний бренд громади» організованих за підтримки Української Бібліотечної Асоціації.

На сьогоднішній день бібліотека продовжує реалізацію бібліотечного інформаційного обслуговування користувачів за наступними напрямами :

- організація, використання та збереження бібліотечних ресурсів;

- змістовне інформаційне обслуговування користувачів;

- залучення користувачів різних категорій до читання;

- посилення національно-патріотичного виховання молоді;

- впровадженням нових форм популяризації книги та побудова роботи книгозбірні відповідно до потреб користувачів;

- робота на допомогу підвищенню безперервного інтелектуально-освітнього рівня користувачів;

- впровадження інформаційних технологій, надання доступу користувачам до світових інформаційних ресурсів за допомогою глобальної мережі Інтернет.

Діяльність книгозбірні спрямована на задоволення потреб різних категорій користувачів, бібліографічну інформацію, популяризацію книг та періодичних видань, застосування електронних інформаційних ресурсів.

Книгозбірня є активною учасницею у проведені Всеукраїнського фестивалю народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки», районних свят Масляна, Івана Купала, Дня Незалежності та інших.

З березня 2020 року директором Гощанської централізованої системи публічно- шкільних бібліотек є Сливка Оксана Леонтіївна.

На сьогоднішній день фонд книгозбірні нараховує 11 447 примірників друкованих видань, з них: 11 179 - книги, брошури, 54 - аудіовізуальні та електронні видання, 214 - періодичні видання. 

Послугами книгозбірні користуються 1000 користувачів, в середньому для них протягом року видається близько 40 000 книг, загальне відвідування бібліотеки за рік становить 17 700 разів.

З 2006 року книгозбірня веде зведений електронний каталог який на даний час становить 29 933 записи.

Бібліотека нараховує 17 автоматизованих робочих місць, з них для користувачів 11 комплектів, також користувачі бібліотеки мають доступ до мережі Інтернет, мають право користуватися комп’ютерно-розмножувальною технікою в кількості 6 одиниць.

   В грудні 2020 року відділ інформаційних технологій та обслуговування користувачів Гощанської центральної бібліотеки розміщено в новому приміщені по вулиці Соборна, 11.   

    Вимушений карантин у 2020 року в ніс корективи в роботу книгозбірні, працівники бібліотеки ввели в практику новий спосіб популяризації читання – BookTube, тобто віртуальне середовище книголюбів, які знімають відео-ролики про різноманітну літературу і викладають їх на сторінці YouTube. 

В продовж року  поповнювався фонд книгозбірні за допомогою конкурсних проектів,  у безкоштовному розіграші книг   «100 000 тис. книг для сільських бібліотек від Фундації Дарини Жолдак» центральна бібліотека отримала у подарунок для  книгозбірень системи  дитячі книги «Спляча красуня» - 41 примірник друкованих видань, «Кіт у чоботях» - 35 примірників, від ВО «Жива сучасна бібліотека» у безкоштовне використання  надійшли аудіо-книги для людей з вадами зору «Інклюзивна бібліотека» в кількості 35 примірників та 4 примірники друкованого видання, від видавництва «ДІПА» Гощанська центральна  бібліотека отримала у подарунок дві сучасні книги, а також  від @pocketcityar  AR-поштівки «Кишенькова країна», де кожен кадр вдалий і вся країна оживає на твоїй долоні, за допомогою додатку «Кишенькове місто» через Play Market або App Store. Сканувавши поштівку за допомогою камери смартфону, можна побачити AR-зображення історичної пам’ятки у своєму смартфоні.

  Центральна  бібліотека взяла участь у написанні проєктів: у рамках проєкту «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги» за підтримки програми Дім Європи, що фінансується Європейським Союзом; в  рамках інфраструктурного  гранту від Дому Європи, сектор  «Культурні та креативні індустрії»,  під назвою «БібліоLIFE перезавантаження».

   Також цього року за сприяння директорки Гощанської ЦСПШБ Оксани Сливки та за участі членів літературно-мистецького об’єднання «Веселка», що діє при редакції місцевої газети «Рідний край», вивчали можливість утілення в життя конкурсу «Життя поруч з книгою» пам’яті Наталії Січкарук,  щодо відзначення найліпших читачів краю серед учнівської молоді.  Таким чином, протягом серпня-грудня поточного року було відзначено вісім найліпших читачів нашого краю.

   У 2020 році за ініціативи начальника відділу культури, молоді та спорту Гощанської РДА, заслуженого працівника культури Івасюка А.П., з метою збереження пам’ятки народної борошномельної промисловості – вітряного млина у с.Красносілля, популяризації народної творчості та побуту, української історії та звичаїв, а також з метою привернення уваги туристів, влади, Красносільською сільською радою спільно з громадською організацією «Гощанський районний фонд, розвитку культури і мистецтва», членами якої є бібліотечні працівники Гощанської ЦСПШБ, було підготовлено проект на щорічний обласний конкурс проектів територіальних громад Рівненської обласної ради під назвою «Завдання та шляхи до збереження вітряка у с.Красносілля Гощанського району Рівненської області як об’єкту туристичного маршру