Громадські обговорення в книгозбірнях Гощанського району
Шановні краяни!
На сьогодні книгозбірні краю залишаються закладами, доступними усім категоріям населення. Адже саме тут можна безкоштовно отримувати інформаційні послуги. Рівненська область має розгалужену мережу публічних бібліотек. У краї їх налічується 578. Функціонують і галузеві, шкільні, а також книгозбірні вищих навчальних закладів.
Однак інформаційні потреби відвідувачів бібліотек зростають. Тож роботу книгозбірень потрібно модернізувати.
Натомість яким чином це зробити, і що в першу чергу потребує оновлення, повинні вирішувати краяни. Саме тому в області відбуватимуться громадські обговорення на тему «Якою має бути бібліотека нашої громади». Вони триватимуть із березня по вересень 2012 року в усіх населених пунктах Рівненщини.
Пропозиції краян врахують, розробляючи шляхи модернізації книгозбірень.
Просимо долучитися.
Голова обласної державної адміністрації В.Берташ
Громадські обговорення на Рівненщині
«Якою має бути бібліотека нашої громади ?»
Демократія починається з усвідомлення кожним громадянином причетності до життя своєї держави і прагнення долучитися до створення в ній дієвого суспільства та прозорої і відповідальної влади. Одним із найважливіших принципів демократичного суспільства є забезпечення конституційного права громадян на вільний доступ до інформації та знань, можливість долучатися до національного надбання та цінностей світової культури.
Серед усіх закладів культури саме бібліотеки найбільше користується довірою населення, знають їх потреби та гарантують право на безкоштовне отримання інформаційних послуг. В сільській місцевості книгозбірні залишаються єдиними соціальними, культурно-інформаційними закладами покликаними лобіювати інтереси територіальних громад.
Умови доступу до інформації та бібліотечних послуг ґрунтуються на положеннях Законів України «Про культуру», «Про бібліотеки і бібліотечну справу».
Проте для більшості громадян існують перешкоди в отриманні бібліотечних послуг: застаріла матеріально-технічна база, відсутність належного опалення в більшості сільських філіях, незадовільний рівень комплектування фондів та недостатня поінформованість громадськості щодо діяльності та сучасних можливостей бібліотечних установ.
Громадські обговорення
Громадські обговорення — це публічні збори, мета яких виявити та обговорити проблемні питання функціонування книгозбірень, різні точки зору щодо сучасного бібліотечного сервісу.
Опис проекту/етапи впровадження
Громадські обговорення є ключовим інструментом для рішень, які приймає місцева влада. Всі сторони, які беруть участь у громадських слуханнях, мають можливість обмінятися інформацією, створити атмосферу відповідальності та підвищити власну поінформованість, посилити спроможність громадськості та дати громаді більше влади для сприяння розвитку такого соціального інституту як бібліотека.
На Рівненщині впродовж березня-вересня 2012 року планується проведення громадських обговорень на тему «Якою має бути бібліотека нашої громади?». Ідея даних обговорень ґрунтується на принципах гарантування права громадянам висловити власну позицію та думку про сучасне бібліотечне обслуговування та доступність інформації.
В рамках цієї діяльності планується: впродовж березня-вересня 2012 року провести громадські обговорення на тему «Якою має бути бібліотека нашої громади?» в усіх населених пунктах Рівненщини (селі, селищі, місті). Отримані відомості будуть систематизовані на рівні району по кожному райцентру, місту, кожній сільській раді. В травні 2012 року буде підготовлено оперативну інформацію за попередніми результатами. Завершальний захід – громадські обговорення - відбудуться в приміщенні Рівненської державної обласної бібліотеки у вересні 2012 року. До участі в обговореннях різних рівнів необхідно залучити партнерів: громадські організації, представників інтелігенції, соціально активну молодь.