Четвер, 25.04.2024, 16:28

«  Березень 2021  »

Головна » 2021 » Березень » 3 » «Лялька-мотанка – родинний оберіг»
«Лялька-мотанка – родинний оберіг»

Майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки від майстрині Нелі ЛАХМАН. Враження неймовірні, діти задоволені, навчилися виготовляти мотанки та й ще дізналися багато цікавого про цей давній оберіг.

Сама назва ляльки - «мотанка» походить від поняття «мотати», а загальний вигляд такої ляльки представляє собою фігурку людини, як правило жіночу або дитячу, виготовлену зі шматків тканини. Частини тіла такої ляльки з’єднувалися вузликами. Кожна така лялька, була тай лишаються унікальним витвором майстра. звісно в давні часи лялька мотанка виконувала важливу функцію оберега та талісмана для родини. Інколи для позначення ляльки використовується поняття «кукла» проте використання цього поняття не є правильним не лише з точки зору правопису, ай базуючись на тому що «куклой» наші предки називали жмут колосся, що лишався край поля та прикрашався стрічками та квітами.

Лялька-мотанка, чи не єдина представниця світу іграшок, яка не ніколи не має власного імені. Вважалося що даючи ім’я ляльці можна або потривожити душі померлих родичів або накликати нечисть в будинок. В українській культурі мотанки виступає символом родючості, достатку та оберегом для родини. Такі ляльки дуже часто ставали справжніми сімейними реліквіями та передавалися з покоління в покоління. Також такі ляльки часто використовуються в весільних обрядах та дійствах.

Переглядів: 134 | Додав: Bibl_ | Рейтинг: 0.0/0