Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 23.04.2024, 13:55
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Міні-чат

Щоб додати необхідна авторизація

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Опитування

.

Революція гідності

.

Форма входу

Пошук

Друзі сайту



Гощанське об’єднання культури і дозвілля

Центральна бібліотека для дітей













Архів записів

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Від традицій до новацій (частина 2)

Від традицій до новацій (частина 2)

сучасні моделі книжкових виставок для дошкільників та учнів 1-4 класів

 

Книжкова виставка - це погляд на світ людини, що її підготувала, це передача світогляду, його життєвого досвіду, ставлення до людей і до себе. Виставка - це завжди творчість, своєрідна ікебана - мистецтво складання букету, тільки книжкового. Характерною особливістю сучасного дизайну книжкових виставок є використання не «бібліотечних матеріалів» - карт, репродукцій, предметів побуту і прикладного мистецтва, зразків флори і фауни, продукції місцевих підприЇмств, листівок, малюнків, саморобок, іграшок тощо. Використовуються також різні макети, моделі, муляжі, бутафорія. Тема, назва, ілюстровані елементи, оформлення мають викликати у читача бажання познайомитися з представленими книгами. При підготовці слід врахувати мету виставки і контингент читачів, на який вона розрахована. Виставка починається з назви, яка має бути сюрпризом, викликати зацікавленість, здивувати читача. В назві цінується гостре влучне слово, оригінальна думка, несподіване рішення. При цьому добре запамятовується назва з 3-5 слів. Важливим аспектом експозицій є звернення до читачів. Воно може бути різним, але обовязково цікавим, простим і зрозумілим дітям, на вік яких розрахована виставка. Де які з моделей виставок пропонуємо вашій увазі.

Виставка-реквієм «Скорботна свічка памяті святої» присвячена памяті голодомору 1932-1933рр.

Ќа виставці експонується понад 70 видань, згрупованих за такими розділами: «Літопис трагедії й застороги», «Чорна сповідь моєї Вітчизни», «Голод на Поділлі», «Тема голодомору в художній літературі». Серед експонованих видань – «Жнива скорботи» Роберта  Конквеста - одного з перших дослідників голодоморів в Україні, народна книга-меморіал «Тридцять третій: голод», «Чорна книга України», «Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр  в Україні», фундаментальні збірники архівних документів. Представлено також художні та публіцистичні твори Уласа Самчука, Василя Парки, Олега Ольжича, Миколи –Куденка, Кяра Славутича, Сергія Дяченка, Миколи Магери, Миколи Редунця, Василя Горбатюка. Виставка може бути доповнена імпровізованим хрестом, як символом людської пам’яті і шани, українським рушником з траурною чорною стрічкою, фотографіями голодних згорьованих дітей. На невеличкому постаменті горить свічка і лежить черствий окраєць чорного хліба. До розділів підібрані інформаційні довідки, факти, поетичні рядки. Наприклад: Пам’ятай! У 1932-1933 роки в Україні помирало щодня 25 тисяч чоловік, щогодини - 1000, щохвилини - 17 чоловік. Кількість жертв голодомору - близько 7 млн. чоловік. «Не звільняється пам'ять, Відлунює знову роками. я зітхну» запалю обгорілу свічу, Помічаю: не замки-твердині, не храми – зкам’янілий чорнозем - Потріскані стіни плачу».

Експозиція виставки-екскурсії «Разом з книгою по Європі» запрошує підлітків познайомитися з природою, географією, економікою, традиціями і культурою країн Європейського Союзу. Здійснити екскурсію дітям допомагають книги, розміщені за розділами: «Пізнай світ Європи», «Україна: шлях до Європи», «Літературна Європейська спадщина», «Чарівний світ Європейської казки». Книжкову виставку доцільно доповнити прапором Європейського Союзу, формацію про всі країни, які є членами ЄС.

Виставка новинок «Прес-калейдоскоп».

На виставці, яка носить інформаційний характер, представлені найновіші періодичні видання для учнів 5-9 класів. Розпочинається вона таким зверненням: 

Юні друзі!

У бібліотеці ви можете знайти багато цікавих газет та журналів, які познайомлять вас з останніми новинами в Україні і світі, допоможуть гарно підготуватися до уроків, написати реферат на будь-яку тему. З журналів ви довідаєтесь про сьогоднішні тенденції моди, життя зірок шоу-бізнесу і спорту, чудеса природи і техніки. Вся інформація на виставці зібрана за такими розділами:

актуальний. Розміщені статті з газет та журналів на найважливіші і найактуальніші теми сьогодення.

пізнавальний. Журнали технічного, природничого, спортивного характеру, які допоможуть дітям пізнати світ.

розважальний. Ігри, розваги, ребуси, шаради, кросворди, вікторини, турніри.

На виставці використані інформаційні звернення до читачів. Наприклад: «Юні друзі! До вашої уваги новий журнал», «Журнальний майдан цікавих новинок», «Увага! Нова публікація».

Книжкова виставка за формуляром читача абонементу 5-9 класів , учениці (учня) може стати несподіваною для користувачів бібліотеки. Назва виставки закликає дітей «Читай, як я, читай зі мною, читай краще мене». Експозиція починається з фото читачки і короткої розповіді про неї. У центрі виставки - улюблена книга читача - наприклад: «Пригоди Шерлока Холмса». І ще багато цікавих книг - Ж.Верн «Таємничий острів», М.Твен «Пригоди Тома Сойєра», О.Вишня «Мисливські усмішки», В.Винниченко «Кумедія з костем» тощо. Виставка користується підвищеною популярністю у користувачів бібліотеки.

Категорія: Мої статті | Додав: Bibl_ (05.09.2013)
Переглядів: 800 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: