Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 23.04.2018, 18:02
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Революція гідності

Меню сайту

Категорії розділу

.

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ЦОГ ЕІ


.

.

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Архів записів

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Село Новоставці
Село Новоставці

       Село вченими досліджувалося в 1938 році.На його околицях виявлено - поховання черняхівської культури. Письмова згадка про Новоставці датована в акті сина вищезгаданого вельможі князя Януша Острозького від 12 жовтня 1617 року з приврду руйнівного набігу татар на його маєтності, що були в цьому селі. Майже через 100 років знову документально зазначено подію в Новоставцях - збудовано церкву Івана Милостивого. А в кінці ХІХ століття, під час ревізії храмів, комісія в акті огляду записала, що дерев'яна церква, побудована в 1713 році, як і її дзвінниця, дуже старі. При ній у 1882 році було започатковано церковно-приходську школу для дітей.

   За переказами, що дійшли до наших днів, Новоставці кілька разів продавалися і перепродувалися разом з населенням. У кінці ХІХ століття вони потрапили до поміщицької родини на прізвище Гіль.

    З вересня 1920 року Новоставці надовго захопили поляки. На початку липня 1941 року селом заволоділи німці. Під час війни Німеччини з Радянським Союзом, більше 20 молодих людей влилося до загонів військ УПА. Після війни в селі відбулася колективізація. Було організовано колгосп імені Фрунзе та "17 вересня". У 1952 році їх об'єднали в один, назвавши іменем Дзержинського. Колгосп в Новоставцях розбудовувався до 1959 року, коли його об'єднали з укрупненим "Зоря комунізму". Згодом колгосп перетворили у сільськогосподарське підприємство "Зоря". А пізніше, від'єдналися від Бугрина, назвавши своє колективне господарство "Новоставецьке".

   На 2000 рік у Новоставцях було 227 селянських дворів, населення 470 чол. Село входило до складу Бугринської сільради.


Категорія: Мої статті | Додав: Bibl_ (04.06.2013)
Переглядів: 383 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: