Вітаю Вас Гість!
Середа, 26.07.2017, 23:35

ЦОГ ЕІ

«  Грудень 2014  »

Головна » 2014 » Грудень » 17 » «Сонце заходить - калита сходить».
«Сонце заходить - калита сходить».

«Сонце заходить -  калита сходить».

З давніх – давен славилась наша Україна таким звичаєм, як ворожінням у ніч на Андрія. Ця давня традиція прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні.

Від так, працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки 12 грудня в перед день святкування Андрія спільно з  учнями гімназії Марчук Юлії, Кугаївської Валентини, Пацюрківської Ольги , учениці СШ№1 Гладчук Тетяни зуміли оживити  це свято одне із сторінок молодості своїх мам і бабусь.

Дійство проходило в будинку дітей юнацтва та молоді. Господиня свята, а нею була бібліотекар районної бібліотеки Любов Негодюк, та її дочка (роль якої зіграла завідуюча відділом обслуговування Катерина Кісліцина )запросили дівчат збиратись на вечорниці, та допомогти приготувати святкову вечерю.  Завершивши приготування вечері дівчата згуртувалися до ворожіння, кожна ділилася спогадами своїх бабусь, як вони ворожили. Завітали на гостину пан Коцюбинський та пан Калитинський (Володимир Каташевський, Олександр Заїка) які справно змагалися за кусання калити.

На вечорницях лунали українські пісні , колядки. Учасники вечорниць щедро пригощали присутніх варениками, калитою.

Окреме слово подяки висловлюємо нашим спонсорам   подружжю Валентині та Михайлу Коренчукам, підприємцям Юрію Івонову, Анатолію Панчуку.

Людмила Гуменюк –

провідний бібліотекар читального залу Гощанської ЦРБ