Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 23.04.2024, 13:06
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Категорії розділу

Міні-чат

Щоб додати необхідна авторизація

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Опитування

.

Революція гідності

.

Форма входу

Пошук

Друзі сайту



Гощанське об’єднання культури і дозвілля

Центральна бібліотека для дітей













Архів записів

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

З досвіду роботи літературно-мистецького об’єднання «Джерельце» публічно - шкільної бібліотеки с. Синів

Гощанська централізована система публічно-шкільних бібліотек 
Гощанська центральна районна бібліотека 
Серія «Бібліотечна практика»

 

Не дати загубитись, зберегти, 
підтримати, передати 
нащадкам

з досвіду роботи літературно-мистецького об’єднання «Джерельце» публічно - шкільної бібліотеки 
с. Синів

Описание: http://goscha-bibl.narod.ru/123444.jpg

Гоща 2013



      Вже більше десятка років живить джерельною водою духовності й людяності, додаЇ снаги залюбленим у слово і мистецтво літературно - мистецьке об’єднання «Джерельце» при Синівській публічно-шкільній бібліотеці. Його девіз «Не дати загубись, зберегти, підтримати, передати нащадкам»
      Ідея створення об’єднання належить Надії Олександрівні Романчук -провідному бібліотекарю.

Описание: http://goscha-bibl.narod.ru/vavava.jpg



Бібліотекарю, який горить роботою і запалює інших, який поєднує, захоплює особливих людей: духовних, освічених і самовідданих. Вона являє собою приклад людини, яка не просто закохана у свою професію, але й багато зробила для підвищення її рівня і престижу. Надія Олександрівна віддала улюбленій справі 40 років і створила в бібліотеці імідж високопрофесійної, демократичної, доступної установи, яка здатна відгукнутися на суспільні запити,потреби користувача. 
 Реалізація ідеї створення літературно - мистецького об’єднання «Джерельце» дозволила зацікавити користувачів різного віку і долучити їх до дивного світу слова і мистецтва, емоцій і почуттів.



Описание: http://goscha-bibl.narod.ru/sasa.jpg



«Джерельце» відкрило для себе і для користувачів імена поетів-початківців - Людмили Волощук, Олени Іллюк, Наташи Волкошовець арков перші спроби яких зібрані в рукописний зшиток «Поетичні рядки». 
      У 2006 році центральною районною бібліотекою видано збірочку Тетяни Волкошовець «Перший крок і перше слово». 
     Активний член любительського об
єднання Тетяна на той час вже студентка Рівненської академії народного господарства. Її вірші вражають щирістю і правдивістю. Присвячені вони рідному синівському краю, де коріння дитинства, перша вчителька, кохання спалені мости, рідна мова калинова, спів материнський, перший крок і перше слово. 
     Збірочка поезії Віти Наконечної « як не любити тебе, Батьківщино» датована 2009 роком, видана райвідділом освіти. Через призму рідної природи, образу дитячого садочка, незабутньої рідної школи постає питання: 
      «як не любити тебе, Україно, де протікає родинний струмок?» 
     Третьою ластівкою має стати випуск збірочки початківця пера Олександра Войцехівського. 
     Через книгу формуються у читачів любов і повага до минулого рідної землі, усвідомлення своєї причетності до збереження й примноження духовних скарбів народу. 
      Традиції пошукової роботи у «Джерельці» давні і багаті. 
      Із створенням «Джерельця» у користувачів з’явилась можливість більш детально познайомитися з багатьма цікавими творчими особистостями. 
     Членами об’єднання просліджено родове коріння, життєве кредо, улюблений жанр письменника, прозаїка, поета, літератора і журналіста Гощанщини Петра Гуменюка. Петро Миколайович довгий час працював в місцевому колективному господарстві, декілька років очолював його, став для синівчан по справжньому рідним, вважає це село своєю другою батьківщиною. 

Описание: http://goscha-bibl.narod.ru/sasaww.jpg






      На ідеєю бібліотекарки Надії Олександрівни «Джерельце» стало учасником проекту «Літературна Гощанщина. Життєвий і творчий зернограй нашого земляка Петра Миколайовича Гуменюка».



Описание: http://goscha-bibl.narod.ru/sasawwzz.jpg






     «Джерельце» допомогло дослідити життєвий і творчий шлях письменника, опрацювати відповідну літературу, вдосконалити практичні уміння, навчити учнів будувати промову, виступати перед аудиторією, висловлювати свої думки. 
      Внаслідок проведеної роботи користувачі отримують інформацію з безцінного досьє «Літа, мов скакуни, а в гривах днів плетінь» В 2008 році започаткована рукописна книга матеріалів про життя і творчість Петра Гуменюка «Слово про письменника».



Описание: http://goscha-bibl.narod.ru/saaaazz.jpg






      Бібліотекарка Надія Романчук, виконроб тодішнього колгоспу ім. Мічуріна Микола Волкошовець, головний агроном Микола Віннічук, секретар сільської ради Орися Роменчук, головний економіст Володимир Демчук, заступник директора Садівської ЦРБ  Ніла Кубай, журналісти «Рідного краю» Надія Адамчук, Олександр Рорманчук, голова районного об’єднання «Просвіта» та багато-багато інших поціновувачів творчості Петра Гуменюка дякують цій людині просто за те, що вона є в нашому житті. 
      Літературно - мистецьке об
’єднання активний учасник, ініціатор уроків народознавства, посиденьок, зустрічей, конкурсів, народних свят. Кожен захід захоплює, хвилює, отримує схвальні відгуки. 
      Кожному сподобалась заочна зустріч з літературно - мистецьким об’єднанням «Веселка» по сторінках районної газети «Рідний край», зустріч з літераторами трьох поколінь: Петром Гуменюком, Миколою Прокопюком,Олександром Німковичем, «Творчість не знає віку, творчість не знає меж», презентації книг П.Гуменюка «Осоння рідних берегів», «Чернограй», я. ярмолюк «П’ята заповідь», В.Усач «Любов над усе», огляд віршів поетів Рівненщини, перегляди краєзнавчої літератури «Мій край в піснях, віршах і прозі оспіваний», знайомство з книгами видавництв Рівненщини, мандрівка у творчість Євгена Шморгуна «Вслухаючись у рідні голоси», літературний портрет Петра Велесика «Полудневі роздуми майстра», екскурсія по Синьову сторінками альбомів і музейних експозицій музею «Перлина», конкурс на краще виконання колядок і щедрівок, на кращий вірш про Україну, прозовий твір «Моє село - моя маленька Батьківщина» присвячені 600 річчю Синьова. 
      Кожного року до Великодня організовуються уроки писанкарства «Перлина народної творчості – писанка».  Діти дізнаються про цікаву історію, символи, техніку розпису, звичаї та обряди, пов’язані з цим символом Великодня, знайомляться з легендами, віршами, переглядають ілюстрації писанок з бібліотечної колекції, а також із задоволенням малюють свої писанки, використовуючи стародавню символіку та власну фантазію. Кращі писанки демонструються на виставці «яєчко до Христова Дня». Писанки стали окрасою обласної виставки присвяченої Світлому Христовому воскресінню. 
      «Джерельце» вчить бачити і розуміти живопис, відгукуватись на красу живописного полотна. Завдання яке ставиться на засіданнях - вводити присутніх в чарівний світ образотворчості, поглиблення розуміння мистецтва. 
      Зустрічі з художником Олександром Навориком, презентації виставок його картин викликали інтерес до живопису захоплення цим мистецтвом. Розпочато рукописну книгу його творчого шляху.



Описание: http://goscha-bibl.narod.ru/qaz.jpg






      Юні відвідувачі бібліотеки вже зробили перші кроки в світ мистецтва - це і перші кроки назустріч своїм можливостям. Берший досвід вони набули прийнявши участь в конкурсах «Весна починається з Шевченка», «Моє село - моя Європа». 
      Бажаною гостею «Джерельця» є Олеся Волкошовець - майстриня - вишивальниця.  Кожна з її робіт захоплює своєю красою, неповторністю, свіжим подихом. Персональні виставки робіт майстрині неодноразово організовувались «Джерельцем» у галереї вишитих картин, що при Синівській загально - освітній школі, в Центральній районній бібліотеці, на районних виставках і святах. 
       Картини її учениці, послідовниці, прихильниці «Джерельця» Ірини Мельничук красувались під назвою «Руками жінки створено красу» на районній виставці жіночих талантів з нагоди Міжнародного Жіночого Дня - 8 Березня. 
      Активною організаторкою заходів «Джерельця» є Тетяна Хакімова, дев’ятикласниця
Cинівської ЗОШ. В «Джерельці» спілкуючись із друзями поринає вона в незнаний їй ще досі світ знань, черпає наснагу до незвіданого, а саме вчить інших доброти, мужності, витримки. Неодноразово здобувала перемогу в конкурсі «Кращий читач року». До однієї з шевченківських дат написала власний вірш, продекламувавши його, посіла ІІ місце в районному конкурсі. А руки Тетяни творять справжні дива, бо має вона хист до бісероплетіння. Дерева, квіти, вазони з бісеру - ніби живі. 
      Багато таких виробів друзі дані отримали від неї в подарунок, а ще вона ділиться з нами своїм вмінням на зустрічах, майстер-класах, засіданнях «Джерельця». 
      Саме на засіданнях об
єднання користувачі одержують змогу доторкнутись душею до прекрасного, до слова, до поезії, бо об’єднання є посередником між світом творчості і особистості.



Описание: http://goscha-bibl.narod.ru/xsw.jpg






      Саме тут надається можливість через слово спілкуватись думкою, через мистецтво - почуттями. 
      У планах об
єднання багато творчих задумів. І віриться, що саме завдяки таким сонячним людям, як Надія Олександрівна та її однодумці мова рідна, слово, народне мистецтво житимуть вічно і звідусіль вони повертатимуть людину подумки до отчого порога, до стежинок дитинства, до того джерела де починала вона свій шлях у широкий світ.




Підготували:
Москалик В.Н. - провідний методист ЦРБ
Відповідальна за випуск:
Січкарук Н.В. - в. о. директора ЦСПШБ
 Комп’ютерний набір:
Загородько О.В. - бібліографа ЦРБ
Категорія: Мої статті | Додав: Bibl_ (09.09.2013)
Переглядів: 1269 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 fejoism  
0
<a href=http://finasterid.buzz>propecia for sale</a> 3 LMS has little data in immunocompromised patients recipients of solid organ transplants and those with congenital mutations

Ім`я *:
Email *:
Код *: