Четвер, 25.04.2024, 03:04

«  Січень 2019  »

Головна » 2019 » Січень » 30 » круглий стіл-дискусія
круглий стіл-дискусія

Продовжуючи відзначати 100-річчя Дня Соборності України в читальному залі Гощанської центральної районної бібліотеки відбувся круглий стіл-дискусія «Україна. Все те, що робить нас українцями». Де для обговорення були запропоновані наступні питання:
1. Чим є соборність для України – це виклик часу, історична закономірність чи випадковість, збіг обставин?
2. Історичні постаті того часу, їх роль у визвольних змаганнях
українського народу та подальша доля після цих подій.
3. Мовна проблема в контексті Соборності України.
4. Проблема Соборності в контексті сучасного розвитку України.
5. Значимість події для українського народу. Роль молоді у забезпеченні національної єдності та громадянської злагоди.
До участі були запрошені працівники виконавчої влади, вчителі історії, представники громадськості, учнівсько- студентська молодь, які є свідомими громадянами нашої держави, і небайдужі до історичних подій.
Засідання розпочалося з перегляду документального фільму про історичний шлях до Соборності України.

Історичний екскурс про поняття «соборності » та відзначення цієї знаменної події розповів заступник голови районної державної адміністрації Тарас Тарасович Гоменюк, та наголосив, що в пам’яті українського народу зберігається ще одна історія трагічної події - Бій під Крутами . Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували всіх полеглих за волю та незалежність України.
В обговорення питань взяли участь основні експерти круглого столу, а саме:
1. Гоменюк Тарас Тарасович – заступник Гощанської районної державної адміністрації
2. Бриковець Оксана Андріївна – вчитель історії та првознавства Гощанської районної гімназії
3. Міщук Олександр Адамович – голова громадської організації Гощанське районне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім Т. Шевченка
4. Гончарова Галина Андріївна – завідуюча комунальної установи «Гощанський районний методичний кабінет» Гощанської районної ради
5. Талащук Алла Спиридонівна – директор Гощанської ЗОШ І-ІІІ, вчитель історії.

Усачук Андрій, студент Острозької академії, підкреслив про важливу роль молоді, як консолідуючої сили суспільства, яка має пам’ятати минуле, але розуміти сучасне і прогнозувати майбутнє.
Кожен з нас - унікальний, єдиний і неповторний. На все, що відбувається довкола, ми можемо мати власну думку, власну позицію, по-різному оцінювати ситуацію в державі та підходити до вирішення соціально-економічних або інших проблем. Але є питання, які у жодному разі не можуть бути предметом суперечок – серед них ставлення до Батьківщини і, зокрема, питання соборності.
        Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Переглядів: 388 | Додав: Bibl_ | Рейтинг: 0.0/0