П`ятниця, 19.04.2024, 13:07

«  Лютий 2017  »

Головна » 2017 » Лютий » 22 » "День пам'яті Небесної сотні. І герої не вмирають!"
"День пам'яті Небесної сотні. І герої не вмирають!"

Був ранок 20 лютого 2014 – го. Після трьох місяців протестів країна завмерла в очікуванні і непевності. Майдан був відрізаний від цілого світу і метро зупинилося, під’їзди до Києва – блоковані. Політики безуспішно намагалися домовитися.

Аж раптом Беркут зяився і почав відступати. Кілька десятків відчайдухів погнали силовиків угору Інститутського і... потрапили в пастку. Чоловіки, багато хто навіть без шоломів, стали живими мішенями для снайперів, що чатували там.

Попри стрілянину, майданівці вперто йшли вперед. Під кулі перші лави падали, за ними зявлялися нові... і  нові... і нові... За кілька годин у центрі сучасного європейського міста було розстріляно півсотні людей. Ще близько тридцяти загинуло на передодні... Кадри цієї розправи облетіли та шокували весь світ.

Потім країна почала дізнаватися імена своїх героїв. Кожна історія викликала гострий, пронизуючий біль, всеохоплюючий гнів та безсилля. Кожна нова сповідь закарбовувалася в памяті. Прийшло розуміння, що героїчні подвиги цих звичайних людей не можуть бути забутими. Саме такою була тематика лінійки – реквієм «День памяті Небесної сотні. І герої не вмирають», що була проведена у Синівській ЗОШ.

На заході були присутні всі учні школи, вчителі.

В програмі звучали поетичні твори, присв’ячені учасникам  Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та ми всі встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти, онуки дістали змогу жити в іншій країні.

До послуг присутніх була представлена композиція за участю четвертокласників виступом учнів 5 класу.

В програмі було використано відеофрагменти «Нас бють, ми не падаєм», «Битва на Майдані», «Пливе кача», «Біля тополі», «Ангели Майдану», «Заспіваймо пісню про Україну».

Ведучі заходу учні 11 класу Харчос Олексій та Скоробагата Ірина.

Хвилиною мовчання було вшановано тих, хто поклав життя за долю, за волю незалежності нашої єдиної України.

А в бібліотеці була представлена ілюстрована виставка літератури, періодики «Небесна сотня».

Переглядів: 533 | Додав: Bibl_ | Рейтинг: 0.0/0