Вівторок, 19.03.2024, 07:03

«  Жовтень 2014  »

Головна » 2014 » Жовтень » 17 » Бібліотеки як центри підтримки громади.
Бібліотеки як центри підтримки громади.

Бібліотеки як центри підтримки громади

У скрутний для України час бібліотека не стоїть осторонь тих подій, які відбуваються в державі.

Відтак, ініціативою бібліотек стає інформаційна підтримка вимушеним переселенцям із зони АТО. З цією метою в області реалізують ініціативний проект «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: роботи з внутрішньо переміщеними особами (ВПО)».

За офіційними даними,  в Україні кількість так званих біженців сягає 310 тис. осіб, у світі їх налічується 24,5 млн.

Таким чином, метою проекту є забезпечення надання публічними бібліотеками якісних бібліотечно-інформаційних послуг вимушеним переселенцям, налагодження ефективних механізмів комунікації громадян з місцевими органами влади, сприяння соціальній адаптації громадян.

Відтак, 16 жовтня для спеціалістів дев’яти публічно-шкільних бібліотек сіл: Бабин, Бугрин, Бочаниця, Горбаків, Красносілля, Посягва, Симонів та Русивель, у центральній районній  бібліотеці відбулися навчання щодо підтримки громади та ВПО. Навчальний захід підготував та провів методист відділу організаційно-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи ЦРБ Сергій Стахов.

В ході навчання основна увага акцентувалась на проблемах ВПО, шляхи їх подолання. «Основною метою є виявлення переселенців зі східних областей України, які нині перебувають на території нашого району, надання їм допомоги,» - зазначив Сергій Стахов.

До уваги сільських бібліотечних працівників продемонстрували перегляд слайдів, відтворили алгоритм дій, яким чином ми можемо допомогти людям,  котрі змушені були покинути власні домівки.

Окрім того, в ході навчання надано відомості про переселенців, які нині перебувають на території району. Відтак, наша мета – надати їм необхідні та якісні інформаційні послуги, сприяти соціальній адаптації цих громадян. Тож подібна ініціатива має бути підтримана.

Переглядів: 695 | Додав: Bibl_ | Рейтинг: 0.0/0