П`ятниця, 29.03.2024, 17:21

«  Грудень 2016  »

Головна » 2016 » Грудень » 16 » Андрій завітав до нас
Андрій завітав до нас

Хоч Андрій  Первозданний   християнський  святий, але звичаї і обряди (угадування майбутньої долі, ритуальне кусання калити , що мають дохристиянський характер) міцно вкоренилися   і до сьогодні в нас на Україні.

От і ми (Олена  Димчук –вчитель, Лариса  Лазарець – бібліотекар) разом з учнями Федорівської ЗОШ І-ІІ ст.  спробували відтворити частинку тих дійств на нашій народознавчій годині «Андріївські вечорниці». Допомагали нам у цьому Кузьмич Вікторія-вчитель біології  та мами , руками яких були заздалегідь приготовлені  смачні  пироги, каші  і звичайно калита.  Тож в гості до господині вечорниць, яку зіграла Радчук Дарина (8 кл.)  молодиця( Маряна  Люшина, 8 кл.) та дівчата (Віка Горбачик, Настя Бурян- 5 кл., Марійка  Кондратюк ,  Альбіна Сомченко, Настя Михальчук- 6 кл.,Аня Мякота , Сашка Бурян-7кл., Сашка Тимощук-9кл.) прийшли не з порожніми руками, як і заведено.

Дівчата ліпили вареники, перебирали квасолю, співаючи пісень під музичний супровід Степана Миколайовича  Осипчука- вчителя музики . Без  угадування долі теж не обійшлося. А тут і хлопці ( в ролях - Давид Тавдгірідзе-9кл., Саша Колодюк-6кл, Вадим Музичук-8кл., Юра Мякота-6кл.) ,як без них? Чобіт вкрали, жартували , вихвалялися, пісню заспівали.  До  кусання калити  запросили навіть присутніх на святі хлопців із глядачів. А дядько, роль якого зіграв Муляр Максим-7кл. , ото вже насмішив. Молодицю свою шукав. І таки знайшов.  Запропонував  господині хати  накривати на стола та гостей пригостити варениками калитою і разом заколядувати бо ж незабаром Різдво.

Лариса Лазарець,

бібліотекар ПШБФ с. Федорівка.

Переглядів: 549 | Додав: Bibl_ | Рейтинг: 0.0/0