Вівторок, 19.03.2024, 14:13

«  Жовтень 2014  »

Головна » 2014 » Жовтень » 28 » 50-річчя Гощанського районного літературно-мистецького об’єднання «Веселка»
50-річчя Гощанського районного літературно-мистецького об’єднання «Веселка»

20 жовтня 1964 року у районній газеті «Радянське життя» опублікована перша сторінка «Веселка». Відтак, днями відбувся урочистий захід, приурочений 50-річчю Гощанського районного літературно-мистецького об’єднання «Веселка».

Захід розпочала ведуча, також секретар літературно-мистецького об’єднання, Людмила Гуменюк.

Привітав учасників свята  голова літературно-мистецького об’єднання Олександр Форманчук.

З вітальним словом звернувся голова Гощанської районної ради Олександр Ткачук. З нагоди свята він вручив Грамоти районної ради за багаторічний вагомий внесок у літературно-мистецьку спадщину району, збереження культурних традицій нашого краю.

Нагороди отримали: Петро Гуменюк, Людмила Гуменюк, Спиридон Кравчук, Микола Владичук, Микола Жакун, Юрій Кузьмін, Надія Янчук, Богдан Столярчук, Микола Годун, Надія Ткачук, Анатолій Кардаш, Микола Прокопюк, Степан Осипчук, Олександр Опанасюк, Петро Зубкевич, Олександр Форманчук, Дмитро Грибчук, Валентина Величко. Окрім того, одинадцять членів літературно-мистецького об’єднання «Веселка» від імені районної ради отримали Подяки за багаторічний вагомий внесок у літературно-мистецьку спадщину району.

Хвилиною мовчання згадали тих, кого уже немає серед нас, зокрема засновника «Веселки», досвідченого наставника молодих літераторів Ростислава Журомського. «Завдяки йому виросла ціла плеяда талановитих поетів, прозаїків, з’явилися твори високого рівня», - зазначив Петро Гуменюк.

Чималий досвід отримав від Ростислава Журомського, наставника і колеги , Петро Гуменюк.

Багато подій вплелося в літературне життя краю з часу заснування літературно-мистецького об’єднання «Веселка». Нині в районі існують дві літературні премії: серед дорослих – ім. Ростислава Журомського та для дітей – ім. Володимира Гуменюка, вийшли друком альманахи «Гостинець», 298 разів на сторінках газети «Рідний край» публікувалась сторінка літературно-мистецького об’єднання «Веселка».

Гостями на святі були голова обласної спілки журналістів Дмитро Тарасюк, поет та лауреат премії імені Валер’яна Поліщука Петро Велесик.

В дуже теплій, невимушеній атмосфері відбулося спілкування «веселчан». З цікавістю розглядали тематичну виставку «Літературна Гощанщина», яку репрезентували працівники відділу обслуговування користувачів Гощанської ЦРБ.

«Нехай естафета «Веселки» триває», - підсумував свій виступ Петро Гуменюк.

Переглядів: 939 | Додав: Bibl_ | Рейтинг: 0.0/0