Звіт

 по результатах проведення громадських обговорень в Гощанській ЦСПШБ «Якою має бути бібліотека нашої громади

 В Гощанському районі  проживає 35 386 чоловік населення. В громадських обговореннях  «Якою має бути бібліотека нашої громади» прийняло участь 7354 чоловік, що становить 20, 8%.

(дивись додаток 1)

Гощанська селищна рада

Населення становить 5357 чоловік. В склад сільської ради входить смт. Гоща. На території сільської ради функціонує дві бібліотеки – центральна районна бібліотека  та центральна районна  дитяча бібліотека.

Приймали участь в громадських обговореннях по сільській раді 1600 чоловік – 29.8% населення.

114 чоловік прийняло участь в інтерактивному опитуванні на сторінці ЦРБ в соціальних мережах (В Контакті), 239 чоловік  були охоплені інтерв'юванням, 1050 чоловік заповнювали анкети.. Відкриваючи скриньки було нараховано 197 листівок з різними пропозиціями. А саме: розширити площу приміщення для обслуговування користувачів або перемістити бібліотеку в окреме приміщення (садиба Валевських), забезпечити кращий доступ для людей з обмеженими можливостями, поповнити книжковий фонд бібліотеки книгами сучасних українських авторів, навчальною, довідковою, літературою, збільшити асортимент періодичних видань для дорослих та молоді, виділити місце для дозвілля юнацтва, збільшити кількість комп'ютерів з доступом до мережі Інтернет, зробити інтер'єр бібліотеки більш сучасним та придбати нові меблі для комфортного перебування і роботи користувачів з інформацією. Також були висловлені побажання щодо збільшення кількості комп'ютерних місць з доступом до мережі Інтернет.

Бабинська сільська рада

Населення  Бабинської сільської ради становить 2586 чоловік. В склад сільської Ради входять села: Бабин, Підліски. На території сільської ради функціонує 1 бібліотека , яка розміщена в приміщенні  школи.

Село Підліски -  пункт видачі в школі.

Приймали участь в громадських обговореннях по сільській раді 100 чоловік – 2,6% населення.

 В селі Підліски проживає – 250 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 9 чол. - 9%.

63 чоловік заповнювали анкети, 37 дитина 4-7 класів віку 9-12 років малювали малюнки на тему: «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього».

Зробивши аналіз проведеного анкетування ми отримали такі результати. А саме в ПШБФ с. Бабин, яка розташована в приміщенні школи: виділити під бібліотеку більш просторе приміщення, замінити вікна на енергозберігаючі, оновити меблі, поліпшити тепловий режим в зимовий період, розширити площу приміщення для користувачів, забезпечити доступ для інвалідів, виділити місце для дозвілля підлітків,  придбати 3 комп’ютери,  мультимедійне обладнання,  телефонізувати бібліотеку, виділити місце під ігрову кімнату. 93% опитуваних вважають необхідність у сучасній дозвіллєвій літературі, 72% - потреба у навчальній окрім навчальної літератури, 20% - потреба у довідкових виданнях,67% - потреба у галузевій літературі, 92% - потреба в літературі для дітей та  40%- потреба у періодиці для дітей, 23% - потреба у періодиці для юнацтва, 51% - потреба у електронних та аудіовізуальних виданнях різної тематики, 78%потреба у дозвіллєвих заходах та виставках , 2%  хотіли б переглядати фільми в бібліотеці, 81% - мати можливість вчитися роботи на ПК та пошуку інформації в мережі Інтернет, 67% - хотіли б отримувати електронні послуги  в бібліотеці, 23% - обслуговування людей похилого віку. 

В селі Підліски населення позбавлене бібліотечного обслуговування. Проживає 250 чоловік, з них приймали участь в обговореннях – 10 чол. - 8 % (інтерв’ювання).

Жителі вважають за необхідне відкриття бібліотеки. Пропозиції: поповнити фонд майбутньої бібліотеки дозвіллєвими, дитячими виданнями. Є потреба у доступі до мережі Інтернет та електронних послугах, потреба у дозвіллєвих заходах, та книжкових виставках стосовно знаменних і пам’ятних дат календаря, 8% населення висловили бажання вчитися роботи на ПК та пошуку інформації в мережі Інтернет.

 

Бочаницька сільська рада

 Населення становить 1024 чоловік. В склад сільської ради входить село Бочаниця. Територію сільської ради обслуговує 1 бібліотека, що знаходиться в приміщенні школи.

Приймали участь в громадських обговореннях по сільській раді 250 чоловік – 24.41% населення.

   120 чоловік заповнювали анкети, 41 дитина 4-8 класів віку 9-13 років малювали малюнки на тему: «Якою я бачу свою бібліотеку в майбутньому». Відкриваючи скриньки було нараховано 89 листівок з різними пропозиціями. А саме: збільшити кількість комп'ютерів з доступом до мережі Інтернет, придбати нові зручні меблі, книжкові вітрини в т.ч. дитячі столики та стільці, придбати для бібліотеки килимове покриття, забезпечити кращий доступ  до бібліотеки для людей з обмеженими можливостями, поповнити книжковий фонд бібліотеки, зокрема книгами сучасних українських авторів, навчальною, довідковою, літературою для дозвілля, дитячими книгами,  періодичними виданнями для дорослих, молоді та дітей.

  Бугринська сільська рада

 

Населення сільської ради становить 3221 жителів. В склад сільської ради входять села: Бугрин, Угольці, Башино, Вільгір, Зарічне, Колесники, Новоставці.

Публічно-шкільні бібліотеки-філіали функціонують в с. Бугрин, Вільгір, Новоставці.

ПШБФ с. Бугрин обслуговує с. Бугрин, с. Угольці (бібліотечний пункт з постійним фондом), с. Башино (книгоношення).

ПШБФ с. Вільгір обслуговує с. Вільгір, с. Зарічне (книгоношення),       с. Колесники (книгоношення).

В громадських обговореннях прийняли участь 284 чоловіки, що становить 8.8% населення.

В с. Бугрин проживає 1467 чоловік. Прийняло в обговореннях 120 чоловік, що становить 8.1%.

100 чоловік заповнювали анкети, що становить 6.7%, 20 жителів прийняли участь в круглому столі.

Всі вони 100% висловились за необхідність бібліотеки по місцю їх проживання.

40 чоловік – 33.3% влаштовує зручність розташування бібліотеки для дорослих користувачів, 100% (120 чоловік) висловились за зручність розташування бібліотеки для дітей.

63 чоловік – 52.5% не влаштовує доступ до бібліотеки інвалідів, бо вона розташована на другому поверсі школи.

Тільки 39 чоловік – 32.5 % влаштовує місце проведення дозвілля для підлітків.

120 чоловік – 100 % влаштовує графік роботи бібліотеки, всі вони дали оцінку роботи бібліотекарів – задовільно.

Учасники обговорень висловили пропозиції в деякій мірі поліпшити тепловий режим в бібліотеці, замінити вікна на енергозберігаючі, ущільнювати двері, зробити косметичний ремонт в одній з кімнат (в одній зроблено), придбати сучасні меблі, комп’ютери, телевізор, мультимедійне обладнання, телефонізувати бібліотеку.

Найбільша кількість громади потребує сучасну дозвіллєву, навчальну, довідкову, галузеву літературу та літературу і періодичні видання для дітей, підлітків та юнацтва, електронні та аудіовізуальні видіння.

83.3% учасників обговорень бажають мати можливість перегляду відеофільмів в бібліотеці, 71.6% - навчатись у бібліотеці роботі на ПК та пошуку в Інтернеті, 47.5% - могли б скористатися електронними  послугами.

25.8% потребують кращого обслуговування людей похилого віку та інвалідів.

В с. Угольці проживає 279 чоловік населення. Тут діє бібліотечний пункт з постійним фондом Букринської публічно-шкільної бібліотеки.

В обговореннях «Якою має бути бібліотека нашої громади» прийняло участь 25 чоловік, що становить 8.9% населення. Обговорення проходили у формі інтерв’ювання. 19 чоловік (76%) висловились за доцільність відкриття бібліотеки у селі. 20 опитуваних (80%) влаштовує зручність бібліотечного пункту Букринської ПШБФ, бо він розміщений в приміщенні школи, сюди мають вільний доступ і дорослі читачі. Однак, 10 чоловік – 40% не влаштовує площа приміщення для обслуговування користувачів, а 2 чоловік – 18% не влаштовує доступ для інвалідів, вони вважають, що він недостатній. В опитуваних – 24 % турбує необхідність ігрової кімнати для дітей і відсутність місця для проведення дозвілля підлітків.

Опитувані бажають, аби в бібліотечному пункті поліпшився тепловий режим в зимовий період, оновився інтер’єр за рахунок придбання сучасних меблів, було зроблено ремонт. Висловлено пропозиції щодо укомплектування фонду дозвіллєвою, навчальною, довідковою літературою, періодикою для дітей.

Жителі даного села, в якому бібліотечне обслуговування не щоденне, потребують дозвіллєвих заходів, можливості перегляду відеофільмів.

В с. Башино проживає 101 чоловік. Обслуговується книгоношенням ПШБФ с. Бугрин. Інтерв’ювання «Якою має бути бібліотека нашої громади» проведено серед 10 чоловік – 9.9% населення.

10 чоловік (100% опитуваних) висловились за необхідність функціонування Букринської ПШБФ. 100% опитуваних влаштовує послуга цієї бібліотеки – книгоношення. Всі вони дали оцінку роботи бібліотекаря – задовільно. Опитувані бажають, щоб під час книгоношення їм пропонувалась довідкова, дозвіллєва література, а фонд Букринської ПШБФ був поповнений періодичними виданнями для дітей і молоді, навчальною літературою.

Населення позбавлене дозвіллєвих заходів по місцю проживання, перегляду відеофільмів, навчання і роботи на ПК.

У с. Вільгір проживає 451 чоловік населення. Тут діє стаціонарна публічно-шкільна бібліотека. Громадські обговорення «Якою має бути бібліотека нашої громади»  бібліотека провела шляхом організації скрині для збору пропозицій (пропозиції дали -43 чоловіки, що становить 9.5%) та колажу (прийняли участь 15 дітей шкільного віку, що становить 3.3%).

Всі учасники обговорень (58 чоловік, що становить 12.8% населення) висловились за необхідність бібліотеки по місцю проживання та зручність її розташування.

Тільки 9 опитуваних (15.5%) висловили незадоволення недостатньою площею для обслуговування користувачів, 3 чоловіки (5.1%) – недостатнім доступом до бібліотеки користувачів-інвалідів, 4 чоловіки (6.8%) -  відсутністю ігрової кімнати для дітей та 3 чоловіки (5.1%) – відсутністю місця для проведення дозвілля для підлітків.

Учасники громадських обговорень хочуть бачити бібліотеку своєї громади теплою, затишною, з новим сучасним інтер’єром, телефонізованою, комп’ютеризованою.

Найбільші відсотки населення потребують сучасну дозвіллєву, навчальну, довідкову, галузеву літературу, періодичні видання для дітей та юнацтва, електронні видання.

Більшість бажає мати можливість переглянути відеофільм в бібліотеці, навчитись роботі за ПК та працювати за ПК в Інтернеті.

У с. Зарічне проживає 257 чоловік. В інтерв’юванні прийняло участь 16 чоловік (6.2%).

Населення обслуговується книгоношенням Вільгірської ПШБФ. 12 чоловік (75%) задоволені роботою бібліотекаря. Бажають, щоб серед запропонованої бібліотекарем літератури була сучасна дозвіллєва література, а також довідкові і галузеві видання, дитяча література.

Більшість населення потребує дозвіллєвих заходів, хоче мати можливість переглядати відеофільми в бібліотеці, послугами якої вони користуються.

У с. Колесники проживає 239 чоловік населення. Обслуговується книгоношенням Вільгірської ПШБФ. В інтерв’ювання прийняли участь 15 чоловік – 6.2% населення. 15 чоловік опитуваних задоволені роботою бібліотекаря, що їх обслуговує. Більша половина населення, що прийняла участь в інтерв’юванні має потребу у новій сучасній літературі, серед якої література для дітей та періодичні видання, дозвіллєвих заходах.

У с. Новоставці проживає 427 чоловік. Обслуговується публічно-шкільною бібліотекою с. Новоставці. В громадських обговореннях взяли участь 40 чоловік – 9.3%.

Громадські обговорення «Якою має бути бібліотека нашої громади» пройшли у формі анкетувань (прийняло участь 30 чоловік – 7.0 %) та конкурсу малюнків «Якою я бачу свою бібліотеку» (участь прийняло 10 школярів 2-4 класів Новоставецької філії агротехнічного ліцею с. Бугрин – 2.3%).

Своє бачення бібліотеки діти відобразили в малюнках. Вони, як і учасники анкетування, бачать її просторою, світлою, затишною (багато квітів, встелено підлогу, покрито її килимовими покриттями, сучасні меблі, на нових стелажах нова література, зона для відпочинку). А ще бачать свою бібліотеку телефонізованою, з комп’ютерами та вільним доступом до мережі Інтернет. Вони мають потребу у сучасній літературі, періодиці для дітей та юнацтва.

 

Воскодавська сільська рада

 

 Населення Воскодавської сільської ради становить 638 чоловік. На території сільської ради функціонує одна бібліотека, яка розміщена в приміщені школи села Воскодави. Приймали участь в громадських слуханнях по сільській раді 200 чол. - 32% населення.

Заповнювали анкети 115 чол., 10 дітей середнього шкільного віку брали участь у створені тематичного колажу на тему «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього», відкриваючи скриньки були нараховані 75 листівок з різними пропозиціями, а саме зробити ремонт підлоги, закупити нові сучасні меблі, розширити площу приміщення для користувачів( відкрити читальний зал та виділити окрему кімнату чи куточок для дозвілля підлітків, створити ігрову кімнату), придбати нові комп’ютер та сканер, мультимедійне обладнання, організувати доступ до Інтернету, телефонізувати бібліотеку, збільшити асортимент дитячої та художньої літератури, періодики для дітей, юнацтва та дорослих.

 Горбаківська сільська рада

 Населення Горбаківської сільської ради становить 4209 чоловік. До складу сільської ради входять села: Горбаків, Дорогобуж, Іллін, Мнишин, Подоляни, Томахів,  Шкарів. На території сільської ради функціонує 4 бібліотеки: публічно-шкільні бібліотеки сіл Горбаків, Іллін розміщені в приміщенні БК, публічно-шкільні бібліотеки сіл  Дорогобуж , Мнишин – в приміщенні школи.

с.Подоляни  -   бібліотечний пункт з тимчасовим фондом;

с.Шкарів – бібліотека відсутня;

с.Томахів  –шкільна бібліотека Міністерства освіти.

        Приймали участь в громадських обговореннях по сільській раді 744 чол. – 17,7% населення.

        с.Горбаків проживає – 1506 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 350 чоловік – 23,2%.

        Анкети заповнювало 100 чоловік, 25 дітей – учнів  4-9 класів малювали малюнки на тему: «Якою має бути сучасна бібліотека?», в скриньках було нараховано 125 листівок з різноманітними пропозиціями.

       В результаті проведеного опитування виявлено, що  публічно-шкільній бібліотеці с. Горбаків необхідно зробити ремонт: замінити вікна, вхідні двері, провести телефон;  оновити інтер’єр, меблі, покращити тепловий режим, виділити місце для дозвілля підлітків, придбати комп’ютери, збільшити асортимент дозвіллевої та дитячої літератури, періодичних видань.

       с. Дорогобуж проживає – 530 чоловік, з них приймали участь в обговореннях – 157 чоловік – 29,6%.

        В анкетуванні приймало участь 42 чол., 32 дитини стали учасниками колажу на тему «Якою я бачу свою бібліотеку»,  залишили свої пропозиції, щодо покращення діяльності бібліотеки  83 чол.

        Більшість опитуваних бажають, щоб в  публічно-шкільній бібліотеці с. Дорогобуж було зроблено ремонт, покращено тепловий режим, оновлено інтер’єр, придбано нові меблі, комп’ютери, принтери,  поповнився фонд новими виданнями дитячої та дозвіллєвої літератури.

        с. Іллін  проживає – 580 чол., з них стали учасниками обговорень 90 чол. – 15,5%

        Анкету заповнювали 35 чол., 15 дітей малювали малюнки «Моя сучасна бібліотека?», свої пропозиції в скриньці залишили 40 чол.

          Учасники опитувань пропонували збільшення робочого дня до повного, оновлення бібліотечного фонду дитячою, художньою літературою, забезпечити сучасними періодичними виданнями, як дитячими так і підлітковими, придбати стільці, комп’ютер, підключення до мережі Інтернет, збудувати на території закладу туалет, покращити температурний режим під час опалювального сезону.

        с. Мнишин проживає – 519 чол., з них брало участь в обговореннях – 87 чол. – 16,8%.

        В анкетуванні брало участь 40 чол.,  18 дітей малювали малюнки про свою бібліотеку, в скриньці залишили свої пропозиції 29 чол.

         Серед пропозицій: оновлення бібліотечного фонду новою літературою, придбання комп’ютера та доступ до мережі Інтернет.

         с. Подоляни.  Населення позбавлене бібліотечного обслуговування. Проживає 216 чол., з них приймали участь в обговореннях  10 чол. – 4,6%. Жителі вважають за необхідне відкриття бібліотеки.

        с. Томахів  проживає -  468 чол., в обговоренні брало участь 50 чол. – 10,7%.

Населення позбавлене повного бібліотечного обслуговування. Жителі вважають за необхідне відкриття бібліотеки.

        с. Шкарів проживає – 390 чол. Населення позбавлене бібліотечного обслуговування.

Дроздівська сільська рада

 Населення становить 554 чоловік. В склад сільської ради входять села Дроздів, та с. Горбів. В с. Дроздів діє бібліотека, а с. Горбів обслуговується книгоношенням.

Приймали участь в громадських обговореннях по сільській раді 120 чоловік – 21,6% населення.

В с. Дроздів проживає 329 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 75 чоловік -  22,7%

         40 чоловік заповнювали анкети, 10 дітей брали участь в конкурсі малюнків «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього». Відкриваючи скриньки було нараховані 25 листівок з різними пропозиціями. А саме в ПШБ с. Дроздів, яка розташована в окремому приміщенні: зробити ремонт, зокрема підлоги, поліпшити тепловий режим, утеплить вікна, придбати нові меблі зокрема для дітей, придбати комп’ютери, принтери, сканер для користувачів, організувати доступ до Інтернету, навчання роботі на ПК, надавати комп’ютерні послуги, телефонізувати бібліотеку, поповнити книжковий фонд бібліотеки новими книгами та періодичними виданнями для дорослих, молоді та дітей, облаштувати дитячу кімнату, облаштувати санвузол.

  В с. Горбів проживає 225 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 45 чоловік -  20%. Під час інтерв'ювання, в якому взяли       участь 45 чоловік, були різні пропозиції: якщо можливо то відкрити бібліотеку з комп'ютером і принтером, мережею Інтернет, оновити літературу з книгоношення, зокрема для дозвілля, дитячій, навчальній, є потреба в періодиці .

Дулібська  сільська рада

 Населення становить 241 чоловік. В склад сільської ради входять            с. Дуліби. На території Дулібської сільської ради функціонує пункт видачі, що знаходиться в приміщенні клубу та обслуговується Бочаницькою ПШБФ.

Приймали участь в громадських обговореннях по сільській раді 20 чоловік – 22% населення.

Жителі Дулібської сільської ради, що прийняли участь в інтерв’юванні вважають за необхідне поповнити пункт видачі новою літературою, зокрема книгами сучасних українських авторів, літературою для дозвілля, дитячими книгами,  періодичними виданнями для дорослих, молоді та дітей. Зробити косметичний ремонт, придбати нові зручні меблі, забезпечити кращий доступ для інвалідів.

 

Жаврівська сільська рада

 

 Населення Жаврівської сільської ради становить 665 чоловік. Сільська рада складається з: с.Жаврів і с. Глибочок. На території сільської ради функціонує одна бібліотека, яка розміщена в приміщені школи села Жаврів. В селі Глибочок бібліотека відсутня. Приймали участь в громадських слуханнях по сільській раді 115 чол. - 17,2% населення.

с. Жаврів - проживає 489 чол. З них прийняли участь в обговореннях 105 чол. - 21,5%. Заповнювали анкети 57 чол., 16 дітей малювали малюнки на тему «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього», 32 писали листівки з пропозиціями, а саме в публічно - шкільній бібліотеці, яка знаходиться в приміщені школи поміняти вікна і двері на енергозберігаючі, замінити старі меблі на сучасні, поліпшити тепловий режим, розширити площу приміщення для користувачів, забезпечити доступ для інвалідів, придбати комп’ютери, кольоровий принтер, сканер, мультимедійне обладнання, організувати доступ до Інтернету, телефонізувати бібліотеку, виділити місце для дозвілля підлітків та ігрову кімнату, збільшити асортимент дитячої літератури, енциклопедій, сучасних романів, періодичних видань.

с. Глибочок - бібліотека відсутня. Проживає 176 чол. З них приймало участь в обговореннях 10 чол. - 5.7% ( інтерв’ювання ).

Жителі села Глибочок вважають за необхідне відкриття бібліотеки, поповнити фонд  майбутньої бібліотеки художньою та дитячою літературою, є потреба у доступі до мережі Інтернет.

 Красносільська сільська рада

 Населення Красносільської сільської ради становить 1414 чол. В склад сільської ради входять села: с. Красносілля, Витків, Чудниця. На території сільської ради функціонує дві бібліотеки Красносільська ПШБФ розміщена в приміщені сільської ради; Чудницька ПШБФ розміщена в старому приміщені школи; с. Витків – пункт видачі в школі.

С.Красносілля - проживає 548 чол., з них прийняли участь в  обговореннях 205 чол. – 37%. Заповнювали анкети 60 чол., охоплено інтерв’юванням 27 чол., 26 дітей малювали малюнки на тему: «Якою має бібліотек нашого майбутнього?». Відкриваючи скриньки було нараховано 92 листівки з різноманітними пропозиціями. Зокрема в ПШБ села Красносілля змінити вікна на енергозберігаючі, придбати стільці, виділити місце для дозвілля підлітків, придбати ще один комп’ютер, телефонізувати бібліотеку, продовжити робочий час бібліотеки, збільшити асортимент дитячої сучасної літератури, потребує громада місця для проведення дозвіллєвих заходів, бажають перегляду відеофільмів.

С.Витків – проживає 334 чол., з них приймали участь в обговореннях 46 чол. – 13.8%. Заповнювали анкети 12 чол. , малювали малюнки 6 дітей, писали листи з пропозиціями 28 чол., які хотіли б щоб в них знову була стаціонарна бібліотека, зробити ремонт в пункті видачі при школі, закупити нові меблі, поповнити фонд новими виданнями.

С.Чудниця  - проживає 532 чол., з них приймали участь в обговореннях 140 чол., 26.3 %. Заповнювали анкети 70 чол., малювали малюнки 12 чол., писали листи з пропозиціями 58 чол. А саме в ПШБФ села Чудниця зробити ремонт покрівлі і стелі над музейною кімнатою, забезпечити доступ для інвалідів, виділити місце для ігрової кімнати, придбати стільці,  відремонтувати санвузол, придбати комп’ютер, збільшити асортимент дитячої літератури, навчальної літератури, збільшити тривалість робочого часу.

 Криничківська сільська рада

 До складу сільської ради входять села: Річиця, Ючин та Кринички. Населення становить 653 чол. На території сільської ради працює 1 бібліотека, яка розміщена в приміщенні школи. Села Ючин та Кринички (книгоношення) обслуговуються ПШБФ с. Тучин.

В громадських обговореннях «Якою має бути бібліотека нашої громади» прийняло участь 144 чоловік, що становить 22 % населення.

С. Річиця – проживає 497 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях 110 чоловік – 22.1%. Серед населення села проводилося опитування «Якою має бути бібліотека нашої громади». Жителі вважають за необхідне оновити бібліотеку сучасними меблями (стільці, столи), змінити вікна на енергозберігаючі, розширити площу приміщення для користувачів, виділити місце для ігрової кімнати для дітей, придбати комп’ютер, принтер, телевізор, забезпечити телефоном, організувати доступ до Інтернету. Серед опитуваних була висловлена думка щодо потреби у дозвіллєвих заходах, переглядах відеофільмів. Значна увага була звернута на поповнення бібліотечного фонду. Необхідно збільшити асортимент літератури для дітей та підлітків, періодичних видань для юнацтва, довідкових та галузевих видань, сучасних романів та детективів.

С. Ючин – проживає 51 чол., з них приймали участь в обговореннях – 10 чол. – 19.6%. Обслуговується книгоношенням Тучинської ПШБФ. Проводилося інтерв’ювання. Всі жителі, які приймали участь в обговоренні бажають поповнити фонд сучасною дозвіллєвою літературою.

С. Кринички – проживає 105 чол., з них приймали участь в обговореннях – 24 чол. – 22.8%. Обслуговується книгоношенням Тучинської ПШБФ. Було проведено інтерв’ювання. Жителі вважають збільшити площу для обслуговування користувачів, виділити місце під ігрову кімнату для дітей, оновити фонд сучасною літературою, довідковими виданнями та літературою для дітей.

Курозванівська сільська рада

Населення становить 1115 чоловік. В склад сільської ради входить село Курозвани. Приймали участь в громадських обговореннях 250 чоловік – 22, 4% населення.

100 чоловік заповнювали анкети, 30 дітей 3 -11 класів брали участь в конкурсі малюнків «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього». В скриньках для обговорення було нараховані 120 листівок з пропозиціями. Серед них: зробити ремонт, придбати нові меблі зокрема для дітей, придбати комп’ютери, підключити до Інтернету, принтери, сканер, мультимедійне обладнання, телевізор,  навчання роботі на ПК, надавати комп’ютерні послуги, збільшити асортимент книг, сучасних романів, детективів, та періодичними виданнями для дорослих, молоді, дітей, облаштувати дитячу кімнату.

Липківська сільська рада

 Населення становить 1270 чоловік. В склад  сільської ради входять села Липки, Вовкушів, Андрусіїв, Дружне. На території сільської ради функціонують:

- бібліотека с. Липки

- пункт видачі літератури з постійним фондом с. Вовкушів

- пункт видачі літератури з постійним фондом с. Андрусіїв

- с. Дружне обслуговується книгоношенням

Участь в громадських обговореннях прийняло  207 чоловік  - 16,2%

         В с. Липки проживає 364 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 75 чоловік -  20,6%

          В с. Андрусіїв проживає 315 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 65 чоловік -  20,6%

        В с. Вовкушів проживає 321 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях –  47 чоловік -  14,6%

        В с. Дружне проживає 270 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях –  20 чоловік -  7,4%

 

      Бібліотека с. Липки розміщена  в приміщенні школи.  Участь в громадських обговореннях прийняло 75 чоловік. З них заповнювали анкети  30 чоловік,  15 дітей 3 – 9 класів брали участь в конкурсі малюнків «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього». В скриньках для опитування було нараховані 30 листівок з різними пропозиціями. А саме: придбати телевізор, підключить телефон, зробити ремонт, оновити інтер'єр, придбати нові меблі, придбати комп’ютери, принтери, сканер для користувачів, організувати доступ до Інтернету, навчання роботі на ПК, надавати комп’ютерні послуги, відвідувати нові цікаві масові заходи, поповнити книжковий фонд бібліотеки, зокрема книгами сучасних авторів, літературою для дозвілля, дитячими книгами,  періодичними виданнями для дорослих, молоді, дітей.

Пункт видачі літератури з постійним фондом с. Андрусіїв розміщений  в приміщенні школи.  Участь в громадських обговореннях прийняло 65 чоловік.

З них: 30 чоловік заповнювали анкети, 10 дітей 2 – 9 класів малювали малюнки на тему: «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього».  Відкриваючи скриньки було нараховані  25 листівок з різними пропозиціями. А саме: більшість хотіла б мати змогу користуватися комп’ютерами, принтером, мати доступ до Інтернету, організувати навчання роботі на ПК, щоб надавались комп’ютерні послуги, поповнити книжковий фонд новими книгами, дитячими виданнями,  періодичними виданнями.

 Пункт видачі літератури з постійним фондом с. Вовкушів  розміщений  теж в приміщенні школи.  Участь в громадських обговореннях прийняло 47 чоловік.

З них прийняли участь в анкетуванні 20 чоловік, в скриньку для пропозицій було опущено 14 листів, 13 дітей малювало малюнки на тему: «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього». 

Було висловлено різні пропозиції а саме: поповнити книжковий фонд новими книгами, літературою для дозвілля, дитячими книгами,  періодичними виданнями цікавими для дорослих, молоді, дітей, мати змогу працювати за комп'ютером в мережі Інтернет.

В с. Дружне яке обслуговується книгоношенням було проведено інтерв’ювання. В якому взяло участь 20 чоловік. Було вислухано різні пропозиції: зокрема діти та молодь висловили думку, що хотіли б  нові книги, підручники та періодику в тому числі дитячу, збільшити час обслуговування населення бібліотекарем.

 Майківська сільська рада

 На території Майківської сільської ради проживає 607 чоловік населення. Бібліотечні послуги надає 1 публічно-шкільна бібліотека.

В громадських обговореннях «Якою має бути бібліотека нашої громади» прийняло участь 145 чоловік, що становить 23.5 %.

В анкетуванні прийняло участь 125 чоловік - %.

В колажі – 18 дітей, що становить 2.9%.

Всі учасники обговорень (100%) висловились за необхідність функціонування бібліотеки по місцю їх проживання. 100% учасників влаштовує місцезнаходження бібліотеки, зручність її розташування, розпорядок робочого дня, тепловий режим взимку. Всі оцінили роботу бібліотекаря – задовільно.

Висловлюючи пропозиції, якою б вони хотіли бачити бібліотеку своєї громади учасники обговорень основний акцент зробили на розширення площі бібліотеки з метою виділення ігрової кімнати для дітей, зони відпочинку для дорослих, місця дозвілля для молоді.

Найбільше пропозицій було щодо придбання нових меблів, укомплектування фонду сучасною дозвіллєвою, навчальною, довідковою, галузевою літературою, періодикою, особливо періодичними виданнями для дітей та молоді.

Громаді хочеться бачити бібліотеку комп’ютеризованою з доступом до Інтернету, можливістю перегляду відеофільмів.

Аналізуючи виконану дітьми роботу під час проведення колажу випливає висновок: щоб бібліотека стала для кожного читача символом світла, невичерпним джерелом знань і духовного багатства, щоб бібліотека мала вдосталь книг для душі і серця, для різних вікових категорій, щоб тут були казки і оповідання, фантастика й історичні твори нового змісту, програмові твори всіх письменників.

В сучасній бібліотеці діти хочуть бачити сучасне комп’ютерне обладнання з відповідним програмним забезпеченням, яке дозволить проводити комплексну автоматизацію бібліотечної діяльності, мати вільний доступ до мережі Інтернет.

В бібліотеці хочуть бачити просторий читальний зал, де читачі матимуть можливість працювати з вдосконало укомплектованим довідково-бібліографічним фондом. Читальний зал має мати сучасні меблі, ігрову зону, зону для відпочинку. Це дозволятиме проводити дозвіллєві заходи з читачами.

 Малинівська сільська рада

Населення становить 770 чоловік. В склад сільської ради входять села Малинівка, та с. Воронів. В с. Малинівка діє бібліотека, а с. Воронів обслуговується книгоношенням.

Приймали участь в громадських обговореннях по сільській раді 170 чоловік – 22% населення.

В с. Малинівка проживає 613 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 155 чоловік – 25,2 %. 80 чоловік заповнювали анкети, 15 дітей брали участь в конкурсі малюнків «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього». Відкриваючи скриньки було нараховані 60 листівок з різними пропозиціями. А саме в ПШБФ с. Малинівка, яка розташована в приміщенні школи: зробити косметичний ремонт, придбати нові зручні меблі, книжкові вітрини в т.ч. дитячі столикі і стільці, забезпечити кращий доступ для інвалідів, придбати комп’ютери, принтери, сканер для користувачів, організувати доступ до Інтернету, навчання роботі на ПК, надавати різноманітні комп’ютерні послуги, телефонізувати бібліотеку, поповнити книжковий фонд бібліотеки, зокрема книгами сучасних українських авторів, навчальною, довідковою, літературою для дозвілля, дитячими книгами,  періодичними виданнями для дорослих, молоді та дітей.

с. Воронів проживає 157 чоловік, з них прийняли участь в інтерв'юванні – 15 чоловік – 9,5%. Були оголошені різні пропозиції зокрема відкриття бібліотеки, потреба у новій цікавій літературі, у довідкових виданнях, періодиці, у комп'ютерах, доступі до мережі Інтернет.

 Малятинська сільська рада

 Населення Малятинської сільської ради становить 946 чоловік. В склад сільської ради входять села: Пустомити, Малятин, Матіївка, Мощони, Мичів.

На території сільської ради функціонує 1 бібліотека, яка розміщена в окремому приміщенні.

с. Пустомити – публічно-шкільна бібліотека;

с. Малятин – пункт видачі з постійним фондом в школі;

с. Матіївка – пункт видачі з постійним фондом в окремому приміщенні;

с. Мощони – книгоношення;

с. Мичів – книгоношення.

Приймали участь в громадських обговореннях 192 чоловіка – 20.2% населення.

с. Пустомити – проживає 356 чоловік, з них приймали участь в обговореннях 75 чоловік – 21.0%.

Було проведено анкетування. Всі 100% висловились за необхідність бібліотеки по місцю проживання.

60 чоловік – 80% висловились за зручність розташування бібліотеки в населеному пункті для дорослих користувачів, 15 чоловік – 20% - за зручність розташування бібліотеки для дітей.

75 чоловік – 100% висловились за доступ мешканців села в бібліотеку, яка розміщена в школі, 12 чоловік – 16% - за недостатню площу приміщення, 6 чоловік – 8% - не влаштовує доступ до бібліотеки інвалідів.

Тільки 8 чоловік – 10.6 % не влаштовує місце проведення дозвілля для підлітків, 18 чоловік – 24% висловились за наявність ігрової кімнати для дітей.

Всіх 100% влаштовує графік роботи бібліотеки, всі вони дали оцінку роботи бібліотекаря – задовільно.

9 чоловік – 12% висловили пропозиції щодо поліпшення теплового режиму в бібліотеці. Було подано пропозиції, щодо зміни інтер’єру, придбання нових меблів, 25 чоловік – 33.3% висловились за необхідність ремонту приміщення, зокрема – заміну підлоги, вікон, дверей, телефонізувати  бібліотеку, придбати комп’ютер, організувати доступ до Інтернету, придбати мультимедійне обладнання, телевізор.

Більша частина опитуваних має потребу в сучасній дозвіллєвій літературі – 52 чоловіка – 69.3%, у навчальній літературі, довідкових та галузевих виданнях, літературі для дітей та підлітків, у періодичних виданнях для дітей та юнацтва, електронних аудіовізуальних виданнях, 14 чоловік – 18.6% висловились за потребу у доступі до Інтернету.

6 – 8.1% чоловік мають потребу у дозвіллєвих заходах, виставках, 12 чоловік – 16% - хочуть мати можливість перегляду відеофільмів. Стовідсоткова громада хоче навчатись у бібліотеці роботі на ПК та пошуку в Інтернеті та працювати за ПК та в Інтернеті.

11 чоловік – 14.6% потребують кращого обслуговування інвалідів та людей похилого віку.

с. Малятин – проживає 323 жителі, з них прийняли участь в обговореннях 70 чоловік – 21.6%.

Громада 100% висловилась за необхідність бібліотеки по місцю проживання.

40 чоловік – 57.1% влаштовує зручність розташування бібліотеки у населеному пункті для дітей.

70 чоловік - 100% висловились за доступ мешканців села в бібліотеку, яка розміщена в школі, за недостатню площу приміщення для обслуговування користувачів висловилось 11 чоловік (15.7%).

8 чоловік (11.4%) висловилось щодо доступу інвалідів в бібліотеку.

5 чоловік (7.1%) – за наявність ігрової кімнати для дітей.

Не влаштовує місце проведення дозвілля для підлітків 20 чоловік – 28.5%.

Робота бібліотекаря громадою оцінена – задовільно.

20 чоловік (28.5%) висловились щодо поліпшення теплового режиму в бібліотеці, а саме – ущільнення вікон, дверей в зимовий період. Приміщення потребує косметичного ремонту.

Частина громади висловила думку щодо зміни інтер’єру в приміщенні, придбанні нових меблів, телефонізації бібліотеки.

100% була висловлена думка, щодо придбання комп’ютера та периферійних пристроїв та необхідності організації доступу до мережі Інтернет.

20 чоловік(28.5%) – за придбання телевізора та мультимедійного обладнання.

Більша частина громади має потребу в сучасній дозвіллєвій, навчальній літературі, у довідкових, галузевих виданнях, літературі для дітей та підлітків. Є потреба і в передплаті періодичних видань для дітей та юнацтва, придбанні електронних, аудіовізуальних видань, доступу до Інтернет-джерел.

5 чоловік – (7.1%) має потребу у дозвіллєвих заходах, виставках.

14 чоловік (20%) хочуть мати можливість перегляду відеофільмів.

100 відсотково громада села проявила цікавість щодо навчання у бібліотеці роботі на ПК та пошуку в Інтернеті та роботі за ПК та в Інтернеті.

6 чоловік (8.5%) потребують кращого обслуговування інвалідів та людей похилого віку.

С. Матіївка – проживає 94 жителів, з них взяли участь у обговореннях 15 чоловік – 15.9%.

Після детального аналізу анкетування було виявлено слідуючі пропозиції. А саме в пункті книговидачі з постійним фондом с. Матіївка облаштувати ігрову кімнату для дітей, придбати нові меблі, зробити косметичний ремонт приміщення, в зимовий період утеплити вікна та ущільнити двері, оснастити комп’ютером, телефоном, організувати доступ до Інтернету. Поповнити фонд сучасною дозвіллєвою літературою, навчальною літературою, довідковими та галузевими виданнями, літературою для дітей та підлітків, більше передплачувати періодичних видань для дітей та юнацтва. Має потребу громада у дозвіллєвих заходах та виставках, хоче мати можливість перегляду відеофільмів, навчатися у бібліотеці роботі на ПК та пошуку в Інтернеті.

Висловилась думка щодо покращення обслуговування інвалідів та людей похилого віку.

С. Мощони – проживає 101 житель, з них прийняли участь в обговореннях 19 чол. – 18.8% (інтерв’ювання). Пропозиції: поповнити фонд Пустомитівської ПШБФ сучасною дозвіллєвою літературою та літературою для дітей та підлітків.

Є потреба в обслуговуванні інвалідів та людей похилого віку.

С. Мичів – проживає 72 жителі, з них прийняли участь в обговореннях 13 чол., - 18 % (інтерв’ювання). Пропозиції: поповнити фонд Пустомитівської ПШБФ сучасною дозвіллєвою літературою та літературою для дітей та підлітків.

Є потреба в обслуговуванні інвалідів та людей похилого віку.

 Посягвівська сільська рада

Населення  Посягвівської сільської ради становить 1692 чоловік. В склад сільської ради входять села : Посягва, Сергіївка, Ясне, Олексіївка, М’ятин . На території сільської ради функціонує 1 бібліотека.

- с. М’ятин -  пункт видачі в школі.

- с. Сергіївка, Ясне, Олексіївка – бібліотека відсутня.

Приймали участь в громадських обговореннях по сільській раді 425 чоловік – 25,1% населення.

 с. Посягва проживає – 1035 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 275 чол. - 26,5%.

150 чоловік заповнювали анкети, 15 дітей малювали малюнки на тему: «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього». Відкриваючи скриньки були нараховані 110 листівок з різноманітними пропозиціями. А саме в ПШБ с. Посягва, яка розташована в приміщенні сільського клубу: зробити ремонт приміщення, змінити вікна на енергозберігаючі, оновити меблі, поліпшити тепловий режим, розширити площу приміщення для користувачів, виділити місце для дозвілля підлітків,  придбати комп’ютери, кольоровий принтер, сканер, мультимедійне обладнання, телефонізувати бібліотеку, виділити місце під ігрову кімнату, збільшити асортимент дитячої літератури (енциклопедій), сучасних романів та детективів, періодичних видань. Бібліотека є членом КДК.

с. М’ятин проживає 302 чоловік, з них приймали участь в обговореннях – 70 чол. - 23.2%

Малювали малюнки діти  – 9 чол.

Писали листи з пропозиціями – 61 чол., в які хотіли б в пункті видачі             с. М’ятин: збільшити площу бібліотеки, зробити ремонт, закупити нові меблі, поповнити фонд новими виданнями, оснастити комп’ютером, сканером, принтером, телевізором, телефоном, організувати доступ до Інтернету, зробити ігрову кімнату,

с. Сергіївка - проживає 196 чоловік, з них приймали участь в обговореннях – 40 чол. - 20.4 % . с. Ясне - проживає 111 чоловік, з них приймали участь в обговореннях – 30 чол. - 27% . с. Олексіївка - проживає 48 чоловік, з них приймали участь в обговореннях – 10 чол. - 20,8%. Населення позбавлене бібліотечного обслуговування. (інтерв’ювання).

Жителі вважають за необхідне відкриття бібліотеки. Пропозиції: поповнити фонд майбутньої бібліотеки дозвіллєвими, дитячими виданнями. Є потреба у доступі до мережі Інтернет та електронних послугах.

 Русивельська сільська рада

 Населення Русивельської сільської ради становить 807 чоловік . В склад сільської ради входять села: Русивель, Пашуки. На території сільської ради функціонує 1 бібліотека, яка розміщена в приміщенні Будинку культури та школи.

С. Пашуки – обслуговується книгоношенням.

В громадських обговореннях «Якою має бути бібліотека нашої громади» прийняло участь 135 чоловік, що становить 16.7 %.

С. Русивель – проживає 623 чоловік, з них прийняли участь 121 чол. – 19.4%.

103 чол. Заповнювали анкети, 18 дітей 5-9 класів малювали малюнки на тему «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього».

Провівся їх детальний аналіз. Всі 100% висловились за необхідність бібліотеки по місцю проживання.

76 чоловік – 62.8% влаштовує зручність розташування бібліотеки у населеному пункті для дорослих користувачів, 45 чоловік – 37.1% висловились за зручність розташування бібліотеки для дітей.

15 чоловік – 11.1% не влаштовує доступ до бібліотеки інвалідів, тому що вона розташована на другому поверсі Будинку культури.

Тільки 18 чоловік – 14.8%- не влаштовує місце проведення дозвілля для підлітків, 32 чоловіки – 26.4% висловились за наявність ігрової кімнати для дітей в приміщенні бібліотеки.

121 чол. – 100%- влаштовує графік роботи бібліотеки, всі вони дали оцінку роботи бібліотекаря – задовільно.

Учасники обговорень висловили пропозиції щодо поліпшення теплового режиму в бібліотеці, замінити вікна, зробити ремонт покрівлі, придбати сучасні меблі, комп’ютери, телевізор, мультимедійне обладнання, телефонізувати бібліотеку.

Більша частина опитуваних має потребу в сучасній дозвіллєвій літературі, навчальній літературі, довідкових та галузевих виданнях, у літературі для дітей та підлітків – 81 чоловік – 66.9%, у періодичних виданнях для дітей та юнацтва, електронних та аудіовізуальних виданнях.

41 чоловік – 33.8% хоче мати доступ до Інтернет - джерел.

11 чоловік – 9.1% - мають потребу у дозвіллєвих заходах, виставках, 28 чоловік – 23.1% хочуть мати можливість у перегляді відеофільмів, 100% (121 чоловік) хочуть навчатись у бібліотеці роботі на ПК та пошуку в Інтернеті, 121 чоловік – 100% - працювати за ПК та в Інтернеті, 5 чоловік – 4.1% хотіли б скористатися електронними послугами.

8 чоловік – 6.6% - потребують кращого обслуговування інвалідів та людей похилого віку.

С. Пашуки – проживає 184 чоловік, з них приймали участь в обговореннях – 14 чоловік – 7.6% (інтерв’ювання). Жителі обслуговуються книгоношенням.

Опитувані стовідсотково висловили думку про необхідність бібліотеки в с. Русивель та оцінили роботу бібліотекаря – задовільно.

5 чоловік – 35.7 % мають потребу у сучасній дозвіллєвій літературі, 8 чоловік – 57.1% - у навчальній літературі, 3 чоловіка – 21.4%- у довідкових виданнях, 2 чоловіка – 14.2% - у галузевих виданнях, 10 чоловік – 71.4% мають потребу у літературі для дітей та підлітків, 5  чоловік 7.14% потребують періодики для дітей, № чоловік – 21.4% періодики для юнацтва.

3 чоловіки – 21.4% потребують кращого обслуговування інвалідів та людей похилого віку.

 Рясниківська сільська рада

 Населення  Рясниківської сільської ради становить 1091 чоловік. В склад сільської ради входять села : Рясники та Дмитрівка  На території сільської ради функціонує 1 бібліотека , яка розміщена в приміщенні БК та школи, і бібліотечний пункт з постійним фондом в с. Дмитрівка, який знаходиться в приміщенні школи.

Приймали участь в громадських обговореннях по сільській раді 303 чоловік – 27,7% населення.

 с. Рясники проживає – 691 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях 250 –  чол. - 27,6%.

180 чоловік заповнювали анкети, 20 дітей 3-8 класів  малювали малюнки на тему: «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього», 50 чоловік брали участь в круглому столі на тему «Стан бібліотеки та перспективи розвитку» Зробивши аналіз ми дійшли висновку що  в ПШБФ    с. Рясники, яка розташована в  приміщенні будинку культури:  змінити вікна на енергозберігаючі, оновити меблі, вирішити питання  стосовно кращого опалення, перекрити дах,  виділити місце для дозвілля підлітків,  придбати комп’ютери, принтер, сканер, мультимедійне обладнання, підключити  доступ до всесвітньої мережі Інтернету, збільшити асортимент дитячої літератури(енциклопедій), сучасних романів та детективів, періодичних видань.

В шкільний відділ бібліотеки: зробити ремонт, придбати: сучасні меблі, комп’ютер, книги для дітей та більше періодичних видань.

Прозвучала також думка яку підтримала значна частина населення села об’єднати дві бібліотеки в одну та розташувати її в новому приміщенні школи. 

с. Дмитрівка  проживає 400 чоловік, з них приймали участь в обговореннях – 53 чол. - 13,2%

Заповнювали анкети – 40 чол.

Малювали малюнки діти 3-6 класів  – 12 чол.

Опрацювавши анкети дійшли такого висновку:  зробити ремонт, закупити нові меблі, поповнити фонд новими виданнями, придбати  комп’ютер, сканер, принтер, підключити Інтернет, зробити ігрову кімнату.

 Симонівська сільська рада

 Населення Симонівської сільської ради становить 2260 чоловік. В склад сільської ради входять села: Симонів, Франівка. На території сільської Ради функціонує дві бібліотеки, які розміщені в приміщеннях школи та сільської ради.

Село Симонів – в школі.

Село Франівка — в школі та сільській раді.

Приймали участь в громадських обговореннях 498 чоловік—22% населення.

В селі Симонів проживає 1728 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях  398 чоловік – 23% населення.

215 чоловік заповнювали анкети, 100 людей пройшли інтерв’ювання, 20 дітей 4—8 класів віком 9—13 років складали колажі на тему «Якою має бути бібліотека моєї мрії». Відкриваючи скриньки було нараховано63 листівки з різноманітними пропозиціями. А саме в ПШБФ с. Симонів, яка розташована в приміщенні школи: замінити вікна на енергозберігаючи, оновити меблі, перенести бібліотеку в одне більш просторе приміщення, придбати ще 2 комп?ютери з доступом до мережі Інтернет 26,4% - чоловік не влаштовує тепловий режим, 95% - не влаштовує інтер’єр бібліотеки, 94,2% - потреба у сучасних меблях, 96, 9% - необхідність ремонту, заміни вікон, 71,4% - щоб для проведення масових заходів  використовували мультимедійне обладнання, 23,6% - потреба у сучасній літературі, 27,9% - потреба у навчальній літературі, 49,2% - потреба у довідкових виданнях, 70,4% - потреба у літературі для дітей та підлітків, 55,8% - потреба у періодиці для дітей, 9,8% потреба у періодиці для юнацтва, 11,8% - потреба у електронних виданнях, 79,4% - потреба  доступу до мережі Інтернет, 88% потреба у дозвіллєвих масових заходах, 71,4% - можливість перегляду фільмів, 96,5%  хотіли б мати можливість навчатися працювати на ПК та пошуку інформації в мережі Інтернет.

В селі Франівка проживає 532 чоловіка прийняли участь в обговореннях 100 чоловік – 18,8%.

50 чоловік заповнювали анкети, 29 людей прийняло участь в інтерв’юванні,21 дитина віком від 9-13 років малювали малюнки на тему «Якою має бути бібліотека моєї громади». Зробивши аналіз  анкет було виявлено такі пропозиції,а саме в бібліотеку яка знаходиться в школі перенести в іншу кімнату,де були б більш прийнятні умови для роботи. Фонд поповнити новою літературою різних галузей знань. 65% - потреба у періодиці для дітей, 32% - потреба у періодиці для юнацтва,71% - потреба у комп’ютері та доступу до мережі Інтернет.

А в бібліотеці,яка знаходиться в приміщені сільської ради, необхідно замінити вікна, придбати сучасні меблі, комп’ютер та нову літературу.

 Синівська сільська рада

 Населення становить 1239 чоловік. В склад  Синівської ради входять села Синів, та с. Терентіїв. На території сільської ради функціонують дві бібліотеки. Участь в громадських обговореннях прийняло 257 чоловік  - 20,7%. В с. Синів проживає 856 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 180 чоловік -  21,0%

Бібліотека с. Синів розміщена  в приміщенні школи.  Участь в громадських обговореннях прийняло 180 чоловік  - 21%.

Заповнювали анкети  70 чоловік,  25 дітей 3 – 9 класів брали участь в конкурсі малюнків «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього». Відкриваючи скриньки було нараховані 85 листівок з різними пропозиціями. А саме в ПШБФ с. Синів розширити площу для обслуговування користувачів, покращити тепловий режим в зимовий період, оновити інтер'єр, придбати меблі, забезпечити кращий доступ для інвалідів, придбати комп’ютери, принтери, сканер для користувачів, організувати доступ до Інтернету, навчання роботі на ПК, надавати комп’ютерні послуги, телефонізувати бібліотеку, поповнити книжковий фонд бібліотеки, зокрема книгами сучасних авторів, навчальною, довідковою, літературою для дозвілля, дитячими книгами,  періодичними виданнями для дорослих, молоді та дітей.

В с. Терентіїв проживає 383 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 77 чоловік -  20,1 %.

Бібліотека с. Терентіїв розміщена в приміщенні сільського клубу. 20 чоловік заповнювали анкети, 10 дітей 2 - 4 класів малювали малюнки на тему: «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього». Відкриваючи скриньки було нараховані 47 листівок з різними пропозиціями. А саме в ПШБ с. Терентіїв: зробити косметичний ремонт, придбати телевізор, підключить телефон, придбати комп’ютери, принтери, сканер для користувачів, підключити Інтернет, організувати навчання роботі на ПК, надавати різноманітні комп’ютерні послуги, поповнити книжковий фонд бібліотеки, новими книгами, навчальною, довідковою, літературою для дозвілля, дитячими виданнями,  періодичними виданнями.

 Садівська сільська рада

Населення становить 652 чоловік. В склад сільської ради входять села Садове, Люцинів, та с. Жалянка.

Приймали участь в громадських обговореннях по сільській раді 142 чоловік – 21,7% населення.

В с. Садове проживає 471 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 105 чоловік – 22,2% населення.

49 чоловік заповнювали анкети, 18 дітей 3 -8 класів брали участь в конкурсі малюнків «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього». Відкриваючи скриньки було нараховані 38 листівок з різними пропозиціями. А саме: зробити ремонт, придбати нові меблі зокрема для дітей, придбати комп’ютери, підключити до Інтернету, принтери, сканер для користувачів, мультимедійне обладнання,  навчання роботі на ПК, надавати комп’ютерні послуги, поповнити книжковий фонд бібліотеки новими книгами та періодичними виданнями для дорослих, молоді та дітей, облаштувати дитячу кімнату.

В с. Люцинів проживає 132 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях – 27 чоловік –20,4 %.

10 чоловік заповнювали анкети, відкриваючи скриньки було нараховані 17 листівок з різними пропозиціями. Були такі пропозиції: поповнити книжковий фонд новими книгами та періодичними виданнями.

В с. Жалянка проживає 49 чоловік, з них прийняли участь в обговореннях –10 чоловік -  20,4%. Під час інтерв'ювання, в якому взяли       участь 10 чоловік, були різні пропозиції: оновити літературу з книгоношення, зокрема для дозвілля, дитячу, періодику.

 Тучинська сільська рада

Населення Тучинської  сільської ради становить 2647 чоловік. В склад сільської ради входять села: Тучин та Полівці. На території сільської ради функціонує 1 бібліотека, яка розміщена в приміщенні Центру народної творчості та дозвілля та школи.

      с. Полівці – бібліотека відсутня.

      В с. Тучин проживає 2400 чол., з них прийняли участь в обговореннях 540 чол. – 22,5%.

      Заповнювало анкети 99 чол., 28 дітей  (учні 8 класу) створювали тематичний колаж «Якою я бачу свою бібліотеку?», 40 дітей малювали малюнки «Якою має бути бібліотека нашого майбутнього?».

      Відкриваючи скриньки було нараховано 268 листівок з різноманітними пропозиціями, 105 респондентів, переважно учні ЗОШ, прийняли участь в інтерв’юванні. В результаті громадських обговорень по с. Тучин виявлено слідуючи побажання та пропозиції: ПШБФ с. Тучин, що розташована в ЦНТД зробити поточний ремонт, змінити вікна на енергозберігаючі, оновити меблі, поліпшити докорінно тепловий режим, виділити місце під ігрову кімнату, забезпечити доступ до інвалідів, телефонізувати бібліотеку, побудувати санвузол, придбати комп’ютери,   периферійні пристрої, телевізор, збільшити асортимент довідкової, дозвіллєвої та дитячої літератури, періодичних видань для дітей та підлітків, електронних та аудіовізуальних видань.

       В шкільний відділ бібліотеки с. Тучин придбати: комп’ютери,   периферійні пристрої, дозвіллєву та дитячу літературу. Респонденти шкільного віку бажають навчатися в бібліотеці роботі на ПК та пошуку в Інтернеті.

       с. Полівці – проживає 245 чол., з них прийняли участь у громадських обговореннях 45 чол. – 18,4%. Заповнили анкети 6 чол., малюнки малювали 5 дітей, 44 чол. стали учасниками інтерв’ювання. Основна пропозиція жителів – відкрити в селі бібліотеку (відновити діяльність). Є потреба у доступі до мережі Інтернет та електронних послуг. Хочуть бачити бібліотеку з сучасним фондом, періодикою, з аудіовізуальними матеріалами.

 Федорівська сільська рада

 Населення Федорівської сільської ради нараховує 579 чоловік. До її складу входить с. Федорівка. На території сільської ради працює 1 бібліотека, яка розміщена в приміщенні Будинку культури та школи.

В громадських обговореннях «Якою має бути бібліотека нашої громади» прийняло участь 104 чоловік, що становить 17.9 %.

17 дітей 3-9 класів малювали малюнки на тему « Якою я бачу свою бібліотеку», 69 чоловік заповнювали анкети. Провівся їх детальний аналіз. Бібліотека, яка розташована в приміщенні школи потребує поточного ремонту, необхідно придбати сучасні меблі, комп’ютер. Є значна потреба в навчальній літературі, у літературі для дітей та підлітків.

Щодо розташування бібліотеки у Будинку культури: зробити ремонт підлоги, покрівлі, дверей, вікон, телефонізувати бібліотеку, придбати комп’ютер, принтер, сканер, організувати доступ до Інтернету, збільшити асортимент довідкових, галузевих та періодичних видань.

    Виконавець:

Завідувачка відділу організаційно-методичної                            Н.А. Садовнік

 та інформаційно-бібліографічної роботи